Štvrtok 21.01.2021
Dnes má meniny 
Vincent
°C
28.11.2020 09:30

Na nádvorí Starej radnice sa dnes začína vianočný remeselný jarmok


Ilustračná snímka: Teraz.sk


Na nádvorí Starej radnice v centre Bratislavy sa od soboty (28. 11.) začne vianočný remeselný jarmok. Verejnosť ho môže navštíviť každý nasledujúci víkend až do 20. decembra.


TASR o tom informovali z Múzea mesta Bratislavy (MMB).

Na nádvorí Starej radnice zapália postupne aj štyri adventné sviečky, prvú tento víkend v nedeľu (29. 11.). "Maľovaný betlehem na vstupnom sklenom priečelí Múzea dejín mesta nám pripomenie zázrak Vianoc. Betlehem na nádvorí Starej radnice je dlhoročná tradícia. Umelecky ho tento rok stvárni naša kolegyňa Martina Pavlikánová," spresnili z MMB.       

Od 12. decembra sprístupní múzeum vo výstavných priestoroch v Starej radnici aj interaktívnu výstavu hračiek Ako sa hrali naši. Výstava návštevníkom pripomenie, aké darčeky možno súčasní rodičia, starí rodičia či prarodičia nachádzali pod vianočným stromčekom.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.11.2016
Prvý adventný víkend v regióne
Deň otvorených pivníc predstaví už po šestnásty raz vína z Malých Karpát, Vianočné trhy ovládnu námestia v Bratislave, Častej či v Senci.
viac
08.12.2017
Víkend v bratislavskom regióne bude plný tradičných vianočných podujatí
Hlavné mesto a okolité obce si pre svojich obyvateľov aj návštevníkov pripravili mimoriadne bohatú nádielku sprievodných podujatí na oslavu jedného z najpopulárnejších svätcov - Mikuláša.
viac
04.09.2018
V Starej radnici sa možno dozvedieť o bývaní v Bratislave pred vyše 100 rokmi
Bývanie v Bratislave na konci 19. a začiatku 20. storočia je diskusná téma záverečného večera cyklu Hovory zo Starej radnice. Uskutoční sa v stredu (5.9.) o 18.00 h na nádvorí bratislavskej Starej radnice.
viac
05.12.2020
V Levoči začnú s rozsiahlou rekonštrukciou historickej radnice
V Levoči začnú na jar budúceho roka s rozsiahlou rekonštrukciou starej mestskej radnice, ktorá je ako súčasť historického námestia zapísaná v zozname UNESCO. Pre TASR to uviedol primátor Miroslav Vilkovský s tým, že práce na jej obnove by mali trvať do konca apríla roku 2022.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.22 %