Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
25.08.2020 08:10

Na niekdajšiu tradíciu kachliarstva nadviaže nový festival remesiel


Plagát podujatia.


Bojnice boli v minulosti známe kachliarskym a hrnčiarskym remeslom.


Na túto históriu nadviaže prvý ročník festivalu tradičných remesiel, ktorý v sobotu 29. augusta ponúkne ukážky pôvodných výrobných techník v prostredí gastroprevádzok v centre mesta. Informoval o tom organizátor Emil Medera.      

„Návštevníci festivalu objavia prácu drotára, hrnčiara, zdobenie kraslíc, spracovanie ovčej vlny, pletenie košíkov, výrobu dreveného kuchynského riadu, zdobenie perníkov, čipkárstvo i výšivky,” načrtol Medera.       

Zaujímavá je podľa neho i koncepcia podujatia, remeselní majstri totiž nebudú sústredení na jednom mieste, ale v najlepších desiatich gastroprevádzkach v historickom centre mesta. „Návštevníci festivalu tak budú mať možnosť ochutnať aj ich gastrošpeciality,” podotkol.       

Program podujatia doplní i koncert hudobnej skupiny Družina, ktorá o 18.00 h na Hurbanovom námestí predvedie úpravy tradičných folklórnych piesní.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.06.2017
Keramické trhy opäť v Pezinku
Keramikárov z rôznych štátov strednej Európy môžete od dnes (9. 6.) zažiť v Pezinku na tradičných Keramických trhoch, ktoré podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.
viac
16.06.2020
Zažite čaro Jánskej noci v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, vás pozýva na podujatie, ktoré sa uskutoční 21. júna v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke pod názvom Jánska noc má čarovnú moc.
viac
22.06.2020
Prácu našich predkov predstaví podujatie Na kysuckých lúkach
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, pripravuje v Múzeu kysuckej dediny obľúbené podujatie pod názvom Na kysuckých lúkach. Uskutoční sa v nedeľu 28. júna.
viac
14.08.2020
Železničná stanica oslavuje 160 rokov, výročie pripomenú podujatia
Košická železničná stanica oslavuje v piatok 160 rokov od jej oficiálneho spustenia do prevádzky. Pri tejto príležitosti si cestujúci a návštevníci môžu v nej prezrieť historické fotografie stanice, modely vláčikov, a tiež zažiť výnimočnú hudobnú produkciu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %