Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
02.12.2023 01:00

Na Nitrianskom hrade sa v nedeľu začnú podujatia Adventného programu


Nitriansky hrad


Advent na Nitrianskom hrade sa začne v nedeľu (3. 12.). Rôzne predvianočné podujatia tam potrvajú do 22. decembra.


Nezisková organizácia Castellum spolu s nitrianskym biskupstvom, Nitrianskym samosprávnym krajom a ďalším organizátormi ponúka v hradnom areáli počas decembra viaceré kultúrne podujatia, tvorivé dielne i koncerty. "Súčasťou programu budú aj adventné sprevádzania v diecéznom múzeu či vo veži hradnej katedrály. Návštevníci si budú môcť pozrieť aj unikátny betlehem, ktorý sa v predvianočnom a vianočnom období presunie s Diecézneho múzea do priestoru Katedrály sv. Emeráma," uviedli organizátori.         

Súčasťou programu budú aj vianočné dielničky v Diecéznom múzeu, kde sa deti 16. decembra stretnú aj pri rozprávaní o tom, kde sa vzali Vianoce. V Gotickej priekope bude aj tento rok od 9. do 19. decembra Farma sv. Vendelína s ovečkami. "V katedrálnom chráme bude 10. decembra slávnostná svätá omša spojená s požehnaním a vyslaním koledníkov Dobrej noviny do celej Nitrianskej diecézy. Betlehemské svetlo dorazí na Nitriansky hrad 17. decembra. V rovnaký deň zaznie večer o 19.00 h v hradnej katedrále vianočný organový koncert," doplnili organizátori.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.06.2016
Bojnický letný slnovrat 2016 už tento víkend
Oblastná organizácia cestovného ruchu Región HORNÁ NITRA – BOJNICE organizuje v sobotu 18. 6. v Bojniciach 2. ročník multižánrového podujatia, ktorého hlavným cieľom je propagácia potenciálu cestovného ruchu v známej a obľúbenej turistickej destinácii.
viac
13.04.2017
Otváracia slávnosť na hrade
Na Nitrianskom hrade sa 21. apríla uskutoční otváracia slávnosť. Tá sa koná pri príležitosti ukončenia riešenia projektu s názvom „Zlepšenie turistickej infraštruktúry sprístupnenia národnej kultúrnej pamiatky – Nitra hrad – vrátane jeho častí“.
viac
26.11.2018
Adventné mestečká vzniknú na Nitrianskom hrade i Klokočine
Adventné a vianočné mestečká v Nitre nebudú tento rok iba na Svätoplukovom námestí v jej centre, ale aj na ďalších miestach. Sviatočnú atmosféru a kultúrny program budú môcť návštevníci zažiť aj na Nitrianskom hrade či na sídliskách.
viac
11.06.2022
Na nitrianskom hrade a v podhradí ožíva stredovek
Stretnutie s kniežaťom Pribinom, prezentácie dobovej kultúry a stredovekého života ponúka festival Kniežacie dni, ktorý sa koná od soboty do nedele 12. júna na Nitrianskom hrade a v podhradí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %