Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
05.12.2023 02:05

Na pláži zasnežujú bežkársky okruh, v pláne je aj korčuľovanie


Ilustračná snímka


Mrazivé počasie a teploty pod nulou umožnili mestskej organizácii Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) spustiť v nedeľu (3. 12.) večer technické zasnežovanie bežkárskeho okruhu v areáli plážového kúpaliska v centre Banskej Bystrice.


"Na zasneženie základného okruhu v dĺžke 800 metrov potrebujeme aspoň osem mrazivých nocí. To znamená teplotu mínus päť a nižšiu, čím nižšiu vlhkosť vzduchu, ideálne pri jasnej oblohe. Snáď nám počasie dopraje, aby bol okruh do vianočných sviatkov pripravený," uviedli ZAaRES na sociálnej sieti.         

Na jazere plážového kúpaliska aj počas tejto zimnej sezóny plánujú spustiť korčuľovanie, hrúbka ľadu však musí byť aspoň 18 centimetrov. Plánujú zasnežiť tiež kopec na sánkovanie. Zatiaľ je areál pre verejnosť uzatvorený.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.11.2016
Banská Bystrica hovorí stop malým vodným elektrárňam
Problematika malých vodných elektrární (MVE) na rieke Hron rezonuje v Banskej Bystrici dlhodobo. Dotýka sa nehnuteľností, majetku obyvateľov i kvality životného prostredia.
viac
22.04.2017
Akademická Banská Bystrica
Opäť je tu sviatok umenia – festival vysokoškolákov a stredoškolákov speváckych zborov alebo pozývame Vás na XVII. ročník medzinárodného súťažného festivalu.
viac
12.01.2024
Bežkári si na pláži už nezalyžujú, zasnežili aspoň kopec pre deti
Bežkári si na mestskom okruhu v Banskej Bystrici už túto zimu nezalyžujú, ale na plážovom kúpalisku si od soboty (13. 1.) prídu na svoje aspoň deti. Informovala o tom v piatok na sociálnej sieti mestská organizácia Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES).
viac
20.01.2024
V okolí Banskej Bystrice upravili pred víkendom bežkárske trate a deťom svah
Počas tohto týždňa napadlo na horách v okolí Banskej Bystrice zhruba desať centimetrov nového snehu. Cez víkend sa má ochladiť, čo prospeje nielen bežkárskym tratiam, ale poteší aj deti, ktoré sa chcú sánkovať v areáli plážového kúpaliska v centre mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %