Utorok 18.02.2020
Dnes má meniny 
Jaromír
°C
19.08.2019 01:05

Na poriadok v meste dohliada modernizovaný kamerový systém


Montáž kamerového systému. Snímka zdroj: Mesto Spišská Belá


Tri inteligentné kamery s funkciou čítania evidenčných čísel vozidiel osadili pri vstupoch do mesta počas augusta v Spišskej Belej (okres Kežmarok).


Ako o tom informovala Paula Grivalská z oddelenia životného prostredia mestského úradu, cieľom iniciatívy je trvalo a pozitívne ovplyvňovať bezpečnostnú a dopravnú situáciu mesta.

"Prostredníctvom inteligentných kamier na čítanie evidenčných čísel vozidiel osadených pri vstupoch do mesta budeme nápomocní vo veci pátrania po vozidlách, v priestupkových konaniach a v konaniach v zmysle Trestného zákona," doplnila s tým, že mesto počíta predovšetkým s preventívnym pôsobením nového kamerového systému.       

Pohyb na hraniciach mesta inteligentné kamery monitorujú na Zimnej ulici, na Ulici SNP a na Slnečnej ulici. Samospráva na zabezpečenie úloh prevencie kriminality získala zo štátneho rozpočtu dotáciu vo výške 10 000 eur. Spolufinancovanie z rozpočtu mesta predstavovalo sumu 3140 eur.    

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2017
Začala sa výstavba cyklotrasy v Strážkach, v pláne je aj bike park
Mesto Spišská Belá začalo v týchto dňoch s výstavbou cyklotrasy do Kežmarku v mestskej časti Strážky. Ide o úsek dlhý niečo cez dva kilometre a vedie od štrkoviska v Strážkach cez kaštieľ Strážky, až po začiatok panelového chodníka na začiatku Strážok v smere na Spišskú Belú.
viac
30.12.2017
V odpadoch urobíme poriadok, sľubuje si od ISOH minister Sólymos
Slovenská republika zaplatí 12,7 milióna eur (bez DPH) za vybudovanie Informačného systému odpadového hospodárstva (ISOH). Tender na jeho dodanie vyhralo ešte v novembri konzorcium firiem Tempest a Softip.
viac
10.06.2018
Mesto Spišská Belá pokračuje aj v tomto roku v obnove historickej zvonice
Mesto Spišská Belá pod Tatrami pokračuje aj v tomto roku v rekonštrukcii tamojšej renesančnej zvonice, ktorá patrí medzi jednu z najvyšších na Slovensku.
viac
14.02.2019
V Handlovej pripravujú nový systém prideľovania bytov
Od začiatku tohto roka sa pripravujú v zmeny, ktorých cieľom je stanoviť transparentné kritériá prideľovania mestských bytov. Zmeny sa uskutočnia po schválení mestským zastupiteľstvom v prvom štvrťroku 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.77 %