Piatok 03.04.2020
Dnes má meniny 
Richard
°C
19.11.2018 05:50

Na regionálny rozvoj a cestovný ruch rozdelia poslanci viac než milión eur


Budova - sídlo BBSK. Ilustračná snímka, zdroj: vypadni.sk


Každá právnická alebo fyzická osoba, nezisková organizácia, mesto či obec môže do konca novembra požiadať o nenávratnú dotáciu z rozpočtu BBSK na projekty určené na podporu všeobecne prospešných služieb, podnikania a zamestnanosti, rozvoj cestovného ruchu a regionálny rozvoj v kraji.


TASR o tom informovala Marcela Glevická, vedúca oddelenia styku s verejnosťou Úradu BBSK.       

"Finančné prostriedky vyčlenené z rozpočtu Banskobystrického samosprávneho kraja predstavujú každoročne sumu spravidla 0,5 % výšky príjmov kraja z dane z príjmov fyzických osôb a samosprávny kraj vďaka nim ročne podporí stovky akcií a projektov. V schválenom rozpočte na rok 2019 sú zahrnuté v rámci výdavkov v programe regionálny rozvoj a cestovný ruch dotácie v celkovej výške 1 180 000 eur na akcie vo verejnom záujme alebo v prospech rozvoja územia BBSK a na podporu všeobecne prospešných služieb, podnikania a zamestnanosti," vysvetlila Glevická.       

Podľa nej zámerom je podpora projektov a podujatí, ktoré poskytujú sociálnu pomoc, zdravotnú a humanitárnu starostlivosť, tvorbu, rozvoj, ochranu a prezentáciu duchovných i kultúrnych hodnôt či vzdelávanie.       

"Na rozvoj cestovného ruchu počítame s dotáciami v celkovej hodnote 130.000 eur a 50.000 eur je naplánovaných na rozvoj vidieka prostredníctvom partnerstiev," dodala Glevická.       

Podmienkou na poskytnutie dotácie je sídlo alebo miesto výkonu v BBSK a spoluúčasť minimálne desať percent zo sumy rozpočtu, ktorú si projekt, podujatie vyžaduje. Dôležité je uviesť cieľ, dôvody realizácie a opis projektu. O pridelení dotácií rozhodnú krajskí poslanci najneskôr do 31. marca budúceho roka. Čerpať ich možno najneskôr do konca roka 2019. Záujemcovia sa dozvedia všetky dôležité informácie na webovej stránke BBSK.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.11.2016
Dotačná schéma pre turizmus je spustená
BSK 9. novembra zverejnil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu turizmu pre rok 2017.
viac
10.02.2017
Petržalka podporí zaujímavé projekty
Po zmene pravidiel poskytovania účelových dotácií pre neziskové organizácie, rôzne spolky a združenia či právnické osoby vykonávajúce verejno-prospešnú činnosť si o dotáciu požiadalo 95 uchádzačov.
viac
25.08.2017
Úrad vlády vyčlenil na podporu regiónov viac ako milión eur
Úrad vlády Slovenskej republiky informuje širokú verejnosť, že na webovom sídle www.nro.vlada.gov.sk vyhlásil a zverejnil Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti podpory regionálneho rozvoja.
viac
04.11.2019
V roku 2020 kraj prerozdelí 1,6 milióna eur na verejnoprospešné projekty
Do konca novembra môžu občania, inštitúcie, obce, občianske a neziskové združenia požiadať o dotáciu z rozpočtu BBSK pre svoje projekty, či už ide o rozvoj kraja alebo aktivity s deťmi a mládežou, rovnako o podporu cestovného ruchu a rozvíjania kultúrneho dedičstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %