Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
09.08.2022 09:30

Na sídlisku Mier vznikne hokejbalové ihrisko s dažďovou záhradou


Ilustračná snímka: (tasr).


Nové hokejbalové ihrisko pribudne v Košiciach v areáli budovy bývalej Základnej školy (ZŠ) Park mládeže na sídlisku Mier, ktorá v súčasnosti slúži na vzdelávacie účely tamojšieho gymnázia.


V rámci revitalizácie verejného priestranstva v areáli vyrastie na ploche 112 štvorcových metrov aj dažďová záhrada, ktorú budú skrášľovať rôzne dreviny a rastliny. Magistrát mesta informoval, že práce sa začnú v úvode augusta a ukončené by mali byť v druhej polovici októbra.

Vo verejnom obstarávaní na zákazku "Revitalizácia areálu v Parku mládeže Košice" uspela spomedzi troch uchádzačov košická spoločnosť Eurobau s cenou 204 000 eur s DPH. Ihrisko bude mať rozmery 32 krát 53 metrov a po celej ploche bude ohraničené mantinelom, zároveň tam osadia aj nové basketbalové koše. Športovisko vznikne z časti nevyužívaného dopravného ihriska. Dažďová záhrada bude okrem zadržiavania vody plniť aj estetickú funkciu.

Nové ihrisko budú môcť podľa mesta využívať fanúšikovia pohybu v každom veku vrátane amatérskych partií alebo športových klubov. Namiesto klasického vrátnika ich na ihrisko vpustí aplikácia v mobile, ktorú mesto predstaví pri slávnostnom otvorení. "Revitalizácia v Parku mládeže je jedným z projektov, ktoré v sebe spájajú šport a ekológiu pre možnosť poprechádzať sa a relaxovať v novej dažďovej záhrade. Máme pripravené aj smart riešenia, ktoré pri vstupe na ihrisko alebo pri odchode z neho ocenia všetci športovci," uviedol primátor Košíc Jaroslav Polaček. Pripomenul, že budúci rok sa tam chystá aj premena zarasteného atletického oválu na moderné športovisko. Zároveň v spolupráci s mestskou časťou Sever vzniknú aj ďalšie priestory na oddych.

Mesto informovalo, že počas leta investuje do modernizácie viacerých telocviční a ihrísk v areáloch svojich škôl. Na ZŠ Námestie L. Novomeského pokračuje budovanie nafukovacej haly na atletiku. Robotníci pracujú aj v areáli ZŠ Starozagorská, kde sa v júni začala modernizácia atletického oválu a výstavba ihriska na malý futbal. V telocvični bývalej ZŠ Petzvalova nedávno vymenili palubovku za tú, ktorá sa využívala na ligové zápasy basketbalistiek v obnovovanej Angels aréne. Záverečné úpravy dokončujú pri výstavbe "Centra úpolových športov" na bývalej ZŠ Poľná v Košickej Novej Vsi, doposiaľ tam investovali takmer 290 000 eur. Centrum prioritne určené pre kontaktné a bojové športy majú do prevádzky oficiálne spustiť v septembri.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.04.2020
Zapotôčky a mestský park prepojí cyklotrasa
Sídlisko Zapôtočky a mestský park v Prievidzi prepojí cyklotrasa. S jej výstavbou začali stavbári v týchto dňoch. Na prvú etapu cyklochodníka za viac ako 1,5 milióna eur, ktorý povedie do susedných Bojníc, získala prievidzská samospráva financie z fondov Európskej únie.
viac
28.07.2021
V Dubnici nad Váhom vznikne zberné parkovisko pre dodávky a väčšie vozidlá
Zberné parkovisko sa samospráva rozhodla situovať na parkovisko pri workoutovom ihrisku na sídlisku Pod kaštieľom. Okrem dodávok a nákladných vozidiel tu budú parkovať aj autobusy, naďalej však bude ponechaná možnosť parkovania aj pre osobné vozidlá.
viac
26.10.2022
V meste spustili výstavbu skateparku, pribudnúť má aj detské ihrisko
V meste Modra spustili za rybníkom na Dolnej ulici výstavbu skateparku. Do budúcoročného mája majú v prvej etape vybudovať "skateboardový bazén", ktorý je vhodný pre začínajúcich aj pokročilých jazdcov.
viac
04.10.2023
Priemyselný park vo Valalikoch pokračuje v ďalšom rozvoji
V strategickom priemyselnom parku Valaliky pri Košiciach v najbližších rokoch nájde prácu takmer 7 200 zamestnancov. Spolu so subdodávateľskými spoločnosťami sa tento počet môže zvýšiť na takmer 16 000. Postupný nábeh výroby automobilového závodu je naplánovaný do roka 2026.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %