Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
04.07.2022 07:45

Na sídlisku Sásová slávnostne otvorili zrekonštruovaný vnútroblok


Na snímke zrekonštruovaný vnútroblok na sídlisku Sásová v Banskej Bystrici. Snímka zdroj: (tasr).


Na banskobystrickom sídlisku Sásová v sobotu podvečer slávnostne otvorili komplexne zrekonštruovaný vnútroblok medzi ulicami Tatranská, Sitnianska a Strážovská. Okrem kultúrno-športového programu sa obyvatelia sídliska dočkali aj slávnostného spustenia novej fontány.


Na obyvateľov Sásovej čakal vo vnútrobloku kultúrny program či športové aktivity na zrekonštruovaných ihriskách. Najmenší návštevníci mohli za prítomnosti mestských policajtov vyskúšať nové dopravné ihrisko, umelcom zas bola k dispozícii tvorivá street art galéria. V rámci otvorenia vnútrobloku bola slávnostne spustená i nová fontána s farebným osvetlením.

"Som rád, že po dialógu s obyvateľmi sme našli množstvo podnetov a nápadov, ako tento vnútroblok využiť a aké prvky by tu mali byť, aby slúžil všetkým vekovým kategóriám," uviedol primátor mesta Ján Nosko.

Práce na rekonštrukcii najväčšieho banskobystrického vnútrobloku s rozlohou 4,5 hektára odštartovala samospráva vlani koncom mája. Mesto na projekt za približne 1,3 milióna eur získalo financie z európskych fondov.

V rámci revitalizácie bolo vo vnútrobloku zrekonštruovaných viac ako 4000 štvorcových metrov chodníkov a spevnených plôch vrátane vstupov do bytových domov či schodísk. V areáli pribudli nové športové plochy, detské ihrisko z prírodných materiálov, exteriérová školská trieda či fitnes zóna. Verejný priestor bol doplnený o lavičky, prístrešky, stojany na bicykle, verejné osvetlenie a zeleň.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.09.2017
Na obnovu cintorína z I. svetovej vojny v Majeri pôjde 215.000 eur
Na vybudovanie fontány v parku pred magistrátom pôjde 85.000 eur a na obnovu cintorína z prvej svetovej vojny, ktorý je v časti mesta Majer, 215.000 eur. Rozhodli o tom mestskí poslanci, ktorí na svojom zasadnutí 19. septembra schválili návrh na zmenu účelu použitia fondu minulých rokov.
viac
28.05.2019
Zrekonštruovaný internát ŠD na Tajovského ulici v Banskej Bystrici je otvorený
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici patrí medzi vzorové univerzity v oblasti čerpania účelovej dotácie a plne využila finančné prostriedky vlády na rekonštrukciu internátov.
viac
12.06.2020
Revitalizáciu športového areálu chcú ukončiť do konca prázdnin
Práce na revitalizácii školského športového areálu v Záhorskej Bystrici by mali termínovo ukončiť tak, aby ho mohli žiaci i verejnosť využívať od začiatku nového školského roka.
viac
26.09.2023
Otvárame 3. ročník projektu pre seniorov FIT SENIOR
Pracovníci odboru podpory zdravia a výchovy k zdraviu RÚVZ BB budú počas októbra sústreďovať svoje aktivity na podporu zdravia seniorov. Ich zámerom bude zvýšiť povedomie v oblasti prevencie ochorení súvisiacich s pribúdajúcim vekom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %