Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
04.07.2022 07:45

Na sídlisku Sásová slávnostne otvorili zrekonštruovaný vnútroblok


Na snímke zrekonštruovaný vnútroblok na sídlisku Sásová v Banskej Bystrici. Snímka zdroj: (tasr).


Na banskobystrickom sídlisku Sásová v sobotu podvečer slávnostne otvorili komplexne zrekonštruovaný vnútroblok medzi ulicami Tatranská, Sitnianska a Strážovská. Okrem kultúrno-športového programu sa obyvatelia sídliska dočkali aj slávnostného spustenia novej fontány.


Na obyvateľov Sásovej čakal vo vnútrobloku kultúrny program či športové aktivity na zrekonštruovaných ihriskách. Najmenší návštevníci mohli za prítomnosti mestských policajtov vyskúšať nové dopravné ihrisko, umelcom zas bola k dispozícii tvorivá street art galéria. V rámci otvorenia vnútrobloku bola slávnostne spustená i nová fontána s farebným osvetlením.

"Som rád, že po dialógu s obyvateľmi sme našli množstvo podnetov a nápadov, ako tento vnútroblok využiť a aké prvky by tu mali byť, aby slúžil všetkým vekovým kategóriám," uviedol primátor mesta Ján Nosko.

Práce na rekonštrukcii najväčšieho banskobystrického vnútrobloku s rozlohou 4,5 hektára odštartovala samospráva vlani koncom mája. Mesto na projekt za približne 1,3 milióna eur získalo financie z európskych fondov.

V rámci revitalizácie bolo vo vnútrobloku zrekonštruovaných viac ako 4000 štvorcových metrov chodníkov a spevnených plôch vrátane vstupov do bytových domov či schodísk. V areáli pribudli nové športové plochy, detské ihrisko z prírodných materiálov, exteriérová školská trieda či fitnes zóna. Verejný priestor bol doplnený o lavičky, prístrešky, stojany na bicykle, verejné osvetlenie a zeleň.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.10.2020
Poskytovanie dotácií z rozpočtu má od 15. októbra nové pravidlá
Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) poslanci schválili nový návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o poskytovaní dotácií z rozpočtu mesta Banská Bystrica, ktoré má nadobudnúť účinnosť 15. októbra.
viac
01.04.2021
Po vyše 40 rokoch sa začína s výstavbou nového mosta v časti Iliaš
Na schátralom moste v banskobystrickej mestskej časti Iliaš sa začínajú prípravné práce. Právoplatné stavebné povolenie a odovzdanie staveniska vysúťaženému zhotoviteľovi znamená, že po viac ako 40 rokoch sa začne s výstavbou nového mosta v tejto banskobystrickej časti.
viac
29.10.2021
Príďte sa zaočkovať 30. októbra do Sásovej alebo na Fončordu
Vzhľadom na to, že epidemiologická situácia sa na Slovensku neustále zhoršuje, čo platí aj pre banskobystrický okres, mesto Banská Bystrica v spolupráci s BBSK a ZMOS zabezpečilo 2 výjazdové mobilné očkovacie jednotky, kde sa obyvatelia môžu dať zaočkovať bez potreby registrácie.
viac
29.12.2022
Mestská polícia začne od nového roka používať platobné terminály
Mestská polícia (MsP) v Banskej Bystrici spúšťa od 1. januára budúceho roka pilotnú prevádzku používania platobných terminálov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %