Nedeľa 25.10.2020
Dnes má meniny 
Aurel
°C
01.06.2016 08:23

Na Štrkovci sa budú chytať ryby i variť halászlé


Štrkovecké jazero. Ilustračná snímka: krasneslovensko.eu


Súťaž najmenších v detskom rybolove, varenie pstruha či halászlé, to je len časť z pripravovaného programu Ružinovského dňa detí. Ten pri príležitosti Medzinárodného dňa detí organizuje miestna samospráva v sobotu (4. júna) v Areáli hier radosť pri Štrkoveckom jazere.


      Podujatie sa začína o 10.00 h súťažou v detskom rybolove. Pre najmenších návštevníkov budú pripravené aj rôzne nafukovacie atrakcie či sladké prekvapenia. Popoludní o 14.00 h odštartuje už tradičná súťaž vo varení rybacej pochúťky halászlé, v ktorej si svoje sily a schopnosti zmerajú aj tímy mestskej časti, hasičov z Prievozu či folklórneho súboru Karpaty. Na ich kulinárskych špecialitách si budú môcť návštevníci pochutnať okolo 17.00 h. Chýbať nebude ani kuchárska šou šéfkuchára z reštaurácie Rybársky cech či príprava pstruha, o ktorú sa pokúsia niektorí Ružinovčania. TASR o tom dnes hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová.       

Atmosféru podujatia spríjemnia hudobné a tanečné vystúpenia. Pripravené je detské predstavenie Crazy Chi-chi and friends, detský tanečný súbor La Portella s latino hudbou, súbor KTC Bratislava s latinsko-americkými tancami, coutry kapela Belasí či skupina Bukasový masív.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.05.2017
Sobota na Štrkovci v znamení rybích špecialít a oslavy MDD
V sobotu 3. 6. 2017 rozvonia okolie Štrkoveckého jazera opäť rybími špecialitami. Dôvodom sú tradičné Ružinovské rybárske slávnosti. Zároveň bude v Amfiteátri pri Štrkoveckom jazere aj Ružinovský deň detí.
viac
17.10.2017
Ružinov aj tento rok pomôže rodinám v núdzi vianočným príspevkom
Rodiny s nezaopatrenými deťmi v hmotnej alebo náhlej núdzi, ktoré majú trvalý pobyt v bratislavskom Ružinove, môžu mať aj tento rok o čosi pokojnejšie vianočné sviatky. Miestna samospráva im opäť pomôže vianočným finančným príspevkom, ktorý je od 140 do 190 eur, a to v závislosti od počtu detí.
viac
22.09.2018
Vtáctvo na Štrkovci bude mať od októbra nový umelý ostrovček
Miestny úrad Bratislava-Ružinov vyhlásil verejné obstarávanie na výrobu a osadenie umelého ostrovčeka pre vodný biotop Štrkoveckého jazera. Súčasťou zákazky bude aj likvidácia poškodeného ostrovčeka, ktorý bol na jazere osadený v roku 1998 a slúžil na hniezdenie vtáctva na vode.
viac
03.05.2019
Ružinov bude mať nové pravidlá pre prijímanie detí do škôlok
Prijímanie detí do materských škôl v bratislavskom Ružinove má mať nové transparentné, zrozumiteľné a sprehľadnené pravidlá. Zabezpečiť to má všeobecne záväzné nariadenie, ktoré schválili ružinovskí poslanci na rokovaní miestneho zastupiteľstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %