Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
01.12.2020 11:30

Na Zapotôčkach pribudla verejne prístupná skriňa s teplým oblečením


Snímka zdroj: (Braňo Gigac za lepšiu Prievidzu).


Bundy, kabáty, šály, čiapky či rukavice môžu po novom bezplatne získať v Prievidzi nielen bezprístrešní obyvatelia či ľudia v zlej sociálnej situácii. Verejne prístupnú skriňu s teplým oblečením osadili na sídlisku Zapotôčky pri budove potravín.


S myšlienkou pomoci pre ľudí v zimnom období prišla Prievidžanka Simona Štoderová. „Osadili sme skrinku, kde ľudia môžu nosiť bundy, šály, teplé ponožky či iné teplé oblečenie. Ktokoľvek si to môže zobrať, keď mu je zima,” priblížila Štoderová.       

Prievidžanka sa pri osadení skrine podľa svojich slov inšpirovala inými mestami či obcami, napríklad Prešovom, kde táto pomoc funguje už dlhšie. Oslovila mestského poslanca Branislava Gigaca. Projekt chceli realizovať ešte minulý rok, pre pracovnú vyťaženosť sa im to nepodarilo.       

Skriňu na umiestnenie oblečenia získali dobrovoľníci od stolára. „Najskôr sme skriňu dlho zháňali, našli sme nejaké, no boli veľmi veľké, išla by do nich voda a rýchlo by sa zničili. Potom moja kolegyňa oslovila svojho známeho Mária Krajčíka, ktorý má stolárstvo. Neváhal ani sekundu, aby nám pomohol,” ozrejmila Štoderová.       

Miesto pre skriňu, ktoré by malo byť verejne dostupné pre všetkých, mali dobrovoľníci podľa Gigaca premyslené už skôr. „Mysleli sme si, že to bude náročnejšie, ale tento dobročinný projekt pre sociálne slabších opäť ukázal, že ľudia sa dokážu spojiť. Či už to bol stolár pán Krajčík alebo Jednota, ktorých sme oslovili. Napriek tomu, aký je tento rok nesmierne náročný pre všetky skupiny ľudí, vieme sa zjednotiť pre dobré veci a podávať teplo a lásku ďalej,” skonštatoval.       

Teplé oblečenie do skrine môže doniesť ktokoľvek, rovnako si ho z nej zobrať. Ak bude priestor plný, stačí kontaktovať dobrovoľníkov, ktorí sa o veci postarajú a postupne ich budú do skrine dopĺňať. Skriňu budú pravidelne kontrolovať, s prosbou o pomoc oslovili i mestských policajtov. Skriňa by mala podľa dohody s potravinami fungovať tri mesiace, teda od decembra do februára, záležať však bude i na poveternostných podmienkach, dodal Gigac.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2017
Bratislavský magistrát organizuje zbierku pre ľudí bez domova
Bratislava zažíva pravú zimu a mrazivé počasie trápi najmä ľudí bez domova. Hlavné mesto preto s cieľom pomôcť týmto ľuďom organizuje zbierku potravín, oblečenia a iného potrebného materiálu, ktorá pomôže ľudom v núdzi odkázaným na našu materiálnu pomoc.
viac
16.01.2017
Vešiak pomoci už aj v Senici
Vešiak pomoci, ktorý sa v týchto chladných dňoch objavil v našom hlavnom meste, inšpiroval aj senickú radnicu. Mesto Senica sa po vzore Bratislavy ako aj iných miest v susednom Česku, či Maďarsku rozhodlo zrealizovať projekt na pomoc tým, ktorí potrebujú pomôcť v boji so zimou.
viac
29.06.2020
Petržalčania môžu opäť požiadať o príspevok na dieťa v súkromnej MŠ
Petržalčania, ktorí v budúcom školskom roku 2020/2021 umiestnia svoje dieťa do súkromnej materskej školy (MŠ), môžu opäť požiadať o nenávratný finančný príspevok.
viac
12.10.2020
Výzva na modernizáciu zdravotníckej infraštruktúry
Ministerstvo zdravotníctva SR ako sprostredkovateľský orgán pre Integrovaný regionálny operačný program vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok za účelom integrácie primárnej zdravotnej starostlivosti formou budovania centier integrovanej zdravotnej starostlivosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %