Piatok 18.06.2021
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
09.06.2021 03:15

Na zastávkach MHD pribudlo 124 elektronických informačných tabúľ


Ilustračná snímka.


V Bratislave pribudlo na 118 zastávkach mestskej hromadnej dopravy 124 elektronických informačných tabúľ. Cestujúcim zobrazujú najbližšie príchody spojov a aj aktuality z dispečingu o výlukách a ďalších zmenách v MHD.


Najviac tabúľ pribudlo v mestských častiach Ružinov (30) a Petržalka (27). Informoval o tom hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec.

Tabule disponujú aj audiosystémom, prostredníctvom ktorého môže dispečer DPB ľuďom na zastávke oznámiť mimoriadnu udalosť. Súčasťou je aj kamerový systém, ktorý má v správe bratislavská mestská polícia a už pomohol s riešením incidentov.

Mestský dopravca v rámci projektu intenzívne komunikoval s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Tieto tabule totiž budú pomáhať aj tejto skupine obyvateľov. „Po stlačení príslušného tlačidla na svojom ovládači si vypočujú hlásenie celého obsahu, ktorý tabuľa aktuálne zobrazuje,” spresnil Chlebovec.

Tabule pribudli najmä na autobusových a trolejbusových zastávkach. Električkové zastávky budú riešené komplexne, v rámci modernizácií električkových radiál. Počas stavebných prác sa totiž zrekonštruujú aj zastávky a následne i na nich pribudnú nové informačné tabule.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2016
Kupola na Moste SNP a podmostie pri zastávkach MHD predpovedajú počasie
Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci so spoločnosťou Siemens s.r.o., zrealizovali projekt osvetlenia objektu Mosta SNP farebnými svetlami, ktoré budú informovať Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta o tom, aké počasie predpovedajú meteorológovia na nasledujúci deň.
viac
27.08.2020
Električky jazdia v Bratislave už 125 rokov
Prevádzka električiek v Bratislave patrí medzi najstaršie na svete. Električková doprava prežívala svoj zlatý vek pred viac ako sto rokmi a Bratislava zohrávala pri tom významnú úlohu.
viac
20.10.2020
Od pondelka obnovia premávku električiek do Karlovej Vsi a Dúbravky
Do Karlovej Vsi a Dúbravky budú od pondelka 26. októbra opäť premávať električky. Dopravný podnik Bratislava (DPB) obnovuje ich premávku v úseku Chatam Sófer – Pri kríži.
viac
12.11.2020
Mlynské nivy otvoria od pondelka pre osobnú aj verejnú dopravu
V Bratislave od pondelka (16. 11.) otvoria po rozsiahlej rekonštrukcii ulicu Mlynské nivy. Oznámil to primátor hlavného mesta Matúš Vallo a pre TASR potvrdil aj developer HB Reavis. Dopravný podnik Bratislava (DPB) upozorňuje, že po otvorení ulice sa upravia trasy viacerých liniek MHD.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.81 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.50 %