Nedeľa 29.05.2022
Dnes má meniny 
Vilma
°C
21.01.2022 04:15

Na žiadosti z participatívneho rozpočtu zostáva posledný týždeň


Mestský úrad v Leviciach.


Obyvatelia Levíc majú posledný týždeň na podanie projektov, ktoré by chceli financovať z participatívneho rozpočtu mesta. Svoje verejnoprospešné zámery musia na mestský úrad doručiť do 28. januára.


Jednotlivci, ale aj neformálne skupiny, občianske združenia a neziskové organizácie, môžu na svoje projekty získať grant do výšky 3000 eur. Zrealizované projekty majú podľa radnice slúžiť obyvateľom Levíc a prispieť k skvalitneniu a zlepšeniu života v meste. „Môže ísť napríklad o rôzne úpravy verejného priestoru, voľnočasové, kultúrne, pohybové, ale aj tvorivé aktivity,“ informovalo mesto.

Projekty, na ktoré radnica poskytne dotáciu, musia mať verejnoprospešný charakter a musia byť realizovateľné v rámci jedného kalendárneho roka. „Cieľom participatívneho rozpočtu je zvýšenie záujmu obyvateľov o veci verejné, podporovanie aktívneho občianskeho prístupu a účasti na rozhodnutiach samosprávy,“ uviedla radnica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.01.2021
Vybrané projekty podporí mesto z participatívneho rozpočtu
Občianske združenia, neziskové organizácie i jednotlivci v Leviciach môžu do 29. januára podávať projekty, ktoré by mali byť financované z participatívneho rozpočtu mesta.
viac
29.11.2021
Hlasovanie za projekty v participatívnom rozpočte mesto pozastavilo
Hlasovanie za projekty v participatívnom rozpočte mesta Banská Bystrica je dočasne prerušené. Dôvodom je 90-dňový núdzový stav, ako aj zákaz vychádzania. Informoval o tom banskobystrický magistrát na sociálnej sieti.
viac
10.01.2022
Mesto Levice hľadá projekty, ktoré podporí z participatívneho rozpočtu
Obyvatelia mesta, neformálne skupiny i občianske združenia a neziskové organizácie môžu do 28. januára predkladať projekty, ktoré môžu byť financované z participatívneho rozpočtu mesta. Maximálna výška podpory na jeden projekt je 3000 eur a zahrnuje náklady na vlastnú realizáciu.
viac
18.01.2022
Z participatívneho rozpočtu TTSK dostane podporu 54 projektov
V treťom ročníku participatívneho rozpočtu trnavskej župy, obyvateľky a obyvatelia v online hlasovaní, rozhodli o podpore 54 občianskych a komunitných projektov. Spolu bude rozdelených celkovo 250-tisíc eur, pričom nápady budú realizované už v tomto roku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %