Utorok 16.07.2024
Dnes má meniny 
Drahomír, Rút
°C
14.06.2022 07:45

Nadácia kraja umožní letné tábory deťom zo sociálne slabších rodín


Ilustračná snímka.


Košický samosprávny kraj (KSK) prostredníctvom svojej nadácie tento rok preplatí letné tábory približne 300 deťom zo sociálne slabších rodín. V rozpočte Nadácie KSK je na tento účel k dispozícii 50 000 eur.


Záujemcovia o podporu pre svoje deti na prázdninové tábory sa môžu hlásiť do 20. júna prostredníctvom formulára na webstránke nadácie, informoval o tom v pondelok samosprávny kraj.

Letné tábory pre deti vo veku žiakov základných škôl v júli a auguste pripravili organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK. Podľa predsedu KSK Rastislava Trnku v súvislosti s vlnou zdražovania  došlo k zvýšeniu ich počtu, pričom v porovnaní s komerčnou ponukou ide o lacnejšie tábory. "Naším cieľom je deti zo sociálne slabších rodín integrovať, nie segregovať, preto sme sa rozhodli nevytvárať pre ne samostatný tábor, ale zapojiť ich do letných táborov, ktoré počas dvojmesačných prázdnin pripravili organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja pre všetky deti v kraji na Gemeri, Spiši, Above aj Zemplíne," uviedol. Celkovo 18 organizácií nachystalo 36 turnusov táborov s celkovou kapacitou 860 detí, pričom voľných je ešte stále približne 50 percent miest.

Na výber sú podľa Trnku tábory rôzneho zamerania od programovania robotov cez lego, šport, remeslá, umenie, históriu či astronómiu až po tematické, ako je napríklad čarodejnícky tábor Harryho Pottera. "Nadácia KSK informovala základné školy v kraji o ponuke letných táborov v krajských organizáciách, ako aj o možnosti bezplatného pobytu v tábore pre deti zo sociálne slabších rodín. Učitelia môžu vytypovať deti, ktoré si pobyt v tábore nemôžu finančne dovoliť a ktoré môže podporiť naša nadácia," povedal predseda kraja.

V databáze Nadácie KSK je aktuálne 54 detí z rodín v zložitej životnej situácii, ktorým pomoc smeruje dlhodobo. Záujem o pobyt v letnom tábore prejavilo 38 z nich. Prihlásiť sa o podporu na letný tábor sa však môžu ďalší záujemcovia.

Nadácia KSK vznikla v roku 2020 s cieľom pomáhať ľuďom v hmotnej núdzi alebo náročnej životnej situácii. Aktívne začala fungovať v septembri 2021, zameriava sa hlavne na deti.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.07.2019
Podporu od kraja dostalo prvých 200 táborov pre deti
Zastupiteľstvo Banskobystrického samosprávneho kraja sa rozhodlo podporovať aktivity a tábory pre deti a mládež v kraji. Tento rok po prvýkrát rozdelilo sumu 300 000 medzi viac ako 200 táborov. Hlavnou myšlienkou je urobiť tábory dostupné aj pre rodiny zo sociálne slabších rodín.
viac
16.08.2022
S podporou krajskej nadácie si letný tábor užilo 84 detí
Nadácia Košického samosprávneho kraja (KSK) umožnila účasť na tohtoročných letných táboroch 84 deťom z rodín, ktoré by si ich inak nemohli dovoliť. Celková hodnota darovaných táborov je 7328 eur, informoval o tom v pondelok KSK na svojej webstránke.
viac
25.05.2023
V ponuke je 30 letných detských táborov, pomôže aj nadácia
Organizácie Košického samosprávneho kraja (KSK) s partnermi pripravili aj toto leto pre deti prímestské tábory. Spolu ide o 30 táborov s viac ako 50 turnusmi na Gemeri, Spiši, Above a Zemplíne.
viac
10.06.2024
KSK pripravil letné tábory pre 2300 detí, pomôže aj nadácia
Košický samosprávny kraj (KSK) ponúka denné aj pobytové letné tábory s viac ako 80 turnusmi pre celkovo takmer 2300 detí. Väčšina letných táborov je určená pre žiakov základných škôl, niektoré však rátajú aj s deťmi od štyroch rokov či so stredoškolákmi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.22 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %