Sobota 13.04.2024
Dnes má meniny 
Aleš
°C
09.03.2021 03:10

Náklady na novú cyklotrasu v Malackách výrazne znížila súťaž


Ilustračná snímka.


Najneskôr v polovici leta by sa mala stať realitou nová cyklotrasa v Malackách, spájajúca železničnú stanicu, centrum mesta, plánovanú bytovú výstavbu na Pezinskej ulici a priľahlú priemyselnú zónu na juhozápade mesta.


Vyplýva to z podpísanej zmluvy o dielo, týkajúcej sa takmer trojkilometrového cyklochodníka Pezinská - Priemyselný park.

Zhotoviteľ stavby, spoločnosť MBM-Group ponúkla v súťaži najlepšiu cenu. Oproti predpokladanej hodnote zákazky vo výške 908 725 eur bez DPH dokázala súťaž vygenerovať o takmer tretinu nižšiu cenu - 628 200 eur bez DPH. Hlavným zdrojom financovania budú eurofondy.

„Peniaze, ktoré sme ušetrili Európskej únii, štátu a mestu na kofinancovaní, môžu byť použité na iné projekty v najbližšej výzve. V nej sa budeme uchádzať o finančnú podporu aj na dva projekty k výstavbe cyklotrasy Pezinská - Padzelek a Duklianskych hrdinov – nemocnica,” prisľúbil primátor Malaciek Juraj Říha.

Zároveň žiada verejnosť o pochopenie počas dočasných obmedzení, v úseku sa budú stavať aj nové parkoviská a verejné osvetlenie.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.04.2020
Mesto Levice začalo s budovaním cyklocesty na Pereckej ulici
Na Pereckej ulici v Leviciach sa už začala výstavba cyklistickej trasy, ktorá po dokončení spojí priemyselný park s nákupnými centrami na druhom konci mesta. Ako informoval magistrát, prvý úsek cyklotrasy je vedený po pozemkoch vo vlastníctve mesta.
viac
28.08.2020
Mesto Malacky má k dispozícii vládnu dotáciu na športovú arénu
Vládnu dotáciu vo výške 1,5 milióna eur na výstavbu multišportovej arény v Malackách má samospráva na účte. Mesto o tom informuje na svojom webe.
viac
04.11.2020
Lesníci sprístupnia Veľkú Javorinu výstavbou novej cyklotrasy
Najvyšší vrch Bielych Karpát – Veľkú Javorinu sprístupnia zo slovenskej i českej strany milovníkom cykloturistiky. Slovenskí a českí lesníci stavajú z eurofondov z oboch strán hranice na vrchol Veľkej Javoriny cyklotrasu.
viac
14.07.2021
Súťaž Leto s Európou
Ukážte ako trávite dovolenku na Slovensku a pošlite fotografie miest a projektov, ktoré boli financované s podporou eurofondov – hrady, zámky, cyklotrasy, čokoľvek čo počas leta objavíte. Vyhlasovateľom súťaže je Úrad vlády SR. Uzávierka súťaže je 31. augusta 2021.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %