Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
16.03.2016 08:00

Nakrúcanie Perinbaby 2 v Kežmarku komplikuje počasie. Museli ho odložiť


Kultová rozprávka bude mať druhé pokračovanie, (Foto: YouTube)


Nakrúcanie slovenskej rozprávky Perinbaba 2 sa malo začať v Kežmarku vo štvrtok 17. marca. Produkčná spoločnosť Jakubisko Film, s.r.o., však jeho začiatok pre nepriaznivé počasie preložila.


Rozprávka si vyžaduje pravú zimnú atmosféru, ktorá však v Kežmarku chýba. Aj keď v utorok (15.3.) v meste nasnežilo, pre film to bolo málo. Manželia Deana a Juraj Jakubiskovci uviedli, že nakrúcanie sa presunie na najbližší vhodný termín. "O novom termíne budeme informovať v niekoľkodňovom predstihu, len čo príde kúsok skutočnej zimy," uviedli Jakubiskovci. V druhej časti slovenskej rozprávky si budú môcť zahrať aj Kežmarčania. Jakubiskovci vyhlásili konkurz na komparz, na ktorý sa prihlásilo viac ako 900 záujemcov. Hoci sa nakrúcanie vo štvrtok (17.3.) neuskutoční, produkčná spoločnosť si údaje prihlásených archivuje a realizačný štáb si z nich vyberie vhodných komparzistov.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.03.2016
Dvanásť projektov sa "pobije" o 20.000 eur z rozpočtu Banskej Bystrice
Banskobystričania môžu začať rozhodovať o rozdelení 20.000 eur z participatívneho rozpočtu mesta. Hlasovanie, ktorým ľudia podporia súťažné projekty, sa spustí 22. marca.
viac
31.03.2016
Kontajnerové divadelné centrum v Trenčíne je ohrozené, poslanci skrátili nájom
Pri trenčianskom kine Hviezda malo vzniknúť moderné divadelno-kultúrne centrum. Sídliť malo v modulárnej stavbe z kontajnerov, v ktorej mala byť divadelná sála pre asi 100 divákov.
viac
01.10.2017
Združenie Za silné regióny chce pomôcť vinárom nájsť cestu k zákazníkom
Pomáhať drobným vinárom pri umiestňovaní ich produkcie na trhu je jedným z mnohých zámerov občianskeho združenia Za silné regióny. Jeho hlavným cieľom je podpora domácich producentov a snaha dostať čo najviac regionálnych výrobkov na trh.
viac
21.02.2019
MZ SR vyhlásilo druhé kolo výzvy na žiadosti o peniaze na integrované centrá
Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR vyhlásilo druhé kolo výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na vybudovanie centier integrovanej zdravotnej starostlivosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %