Pondelok 20.05.2024
Dnes má meniny 
Bernard
°C
28.03.2024 07:55

Napreduje výstavba mostov a obnova vozoviek


Ilustračná snímka - PSK


V Prešovskom kraji v súčasnosti napredujú viaceré cestné akcie. Medzi inými je to aj výstavba nových mostných objektov medzi Veľkým Slavkovom a Popradom či za Výravou, ako aj obnova vozovky v úseku Malá Domaša-Detrík.


Ide o investície Prešovského samosprávneho kraja (PSK) v celkovej výške viac ako 930-tisíc eur.

PSK realizuje ďalšie cestné akcie v Medzilaborskom a Popradskom okrese, ako i na hranici okresov Prešov a Vranov nad Topľou. Medzi Veľkým Slavkovom a Popradom stavia most, nový mostný objekt tiež buduje za obcou Výrava a na viac ako 2 km dlhom úseku medzi Malou  Domašou a Detríkom obnovuje vozovku. Na týchto mostoch a cestách pritom preinvestuje 936-tisíc eur.

Pod gesciou Správy a údržby ciest PSK konkrétne napreduje stavba mosta č. M 4416 situovaného medzi V. Slavkovom a mestom Poprad, ktorý  vedie ponad Červený potok. V marci boli práce na stavbe zrealizované na 50 % a ukončilo sa tu položenie jedenástich prefabrikovaných nosníkov na železobetónové úložné prahy. Ďalšie činnosti sa už týkajú realizácie spriahajúcej dosky.  Predpokladané ukončenie všetkých prác v rozpočte 215-tisíc eur je naplánované na máj 2024.

Nové premostenie je vo výstavbe aj za Výravou v okrese Medzilaborce. Aktuálny stav prác sa pritom pohybuje na úrovni 30 %, kompletne sfinalizované by mali byť v októbri tohto roku.  V uplynulých týždňoch sa na stavbe vykonalo položenie štyroch (z celkového počtu deväť) prefabrikovaných tyčových nosníkov mosta, ktoré z dôvodu ich vysokej hmotnosti realizoval vysokozdvižný žeriav. Nasledovať má zhotovenie nosnej konštrukcie pravej strany mostného objektu. Celkové náklady stavby predstavujú 504-tisíc eur.

Modernizáciou aktuálne prechádza aj turisticky exponovaný úsek v rekreačnej časti Domaša. Konkrétne ide o rekonštrukciu cesty III. triedy č. 3635 medzi Malou Domašou a Detríkom, ktorá je významnou dopravnou spojnicou okresov Prešov a Vranov nad Topľou. Cestné činnosti za celkovo 217-tisíc eur sú pritom prioritne zamerané na obnovu obrusnej vrstvy vozovky v dĺžke 2,055 km. Sfinalizované by mali byť už v máji tohto roku.

Autor: (ts-PSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.02.2020
Prešovský kraj bude revitalizovať dve župné školy v Kežmarku za 6 miliónov eur
Prešovský samosprávny kraj chce riešiť nevyhovujúci stav školských budov v Kežmarku. Aktuálne pripravuje revitalizáciu Gymnázia P. O. Hviezdoslava a v jeho areáli i prístavbu pre Školu umeleckého priemyslu.
viac
12.01.2021
O dotácie PSK sa budú môcť žiadatelia uchádzať v troch programoch
Prešovský samosprávny kraj (PSK) v tomto roku prerozdelí v rámci svojho dotačného programu z vlastných príjmov štyri milióny eur.
viac
22.06.2021
PSK podporil projekty v regiónoch v celkovej sume 2,4 milióna eur
Poslanci Prešovského samosprávneho kraja (PSK) na svojom pondelkovom rokovaní schválili v rámci Výzvy pre región sumu 2,4 milióna eur. Dotácie rozdelili na zámery v štyroch programoch.
viac
13.01.2023
V Zborove začínajú so svojpomocnou výstavbou rodinných domov
Šesť rómskych rodín z obce Zborov v okrese Bardejov si môže svojpomocne začať stavať legálne rodinné domy. Za našetrené peniaze si od obce odkúpili stavebné pozemky a zafinancovali aj stavebné povolenia a ďalšie potrebné dokumenty.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %