Streda 28.02.2024
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
24.06.2016 12:22

Nebuď lenivý a trieď odpad! Pomôže ti Triedime.sk!


Triedime.sk!


Umývaš si zuby, došla ti pasta a ty sa rozhoduješ kam s tubou? Do komunálu? Do žltého kontajnera? Alebo si si s priateľmi na párty objednal pizzu a obal z nej je mastný? Kam s ním? Priznaj si, že aj tvoje triedenie by mohlo byť lepšie a mohol by si byť zodpovednejší. Lenivosťou ďaleko nezájdeme!


Slováci triedenie odpadu naozaj zanedbávajú. Produkujeme množstvo odpadu, na každého Slováka pripadá až 321 kilogramov za rok. Na recykláciu putuje len približne 6-8%, čo je asi 20-25 kg. Sadni si a popremýšľaj, či svoj postoj k životnému prostrediu nedokážeš zmeniť. Pomôže ti v tom nová webová stránka www.triedime.sk, kde nájdeš užitočné informácie o tom, ako správne triediť a čo sa deje s odpadom po jeho vytriedení a vyhodení. A aj zaujímavosti zo sveta.

Chceš vedieť, či si ekoboh, ekosapiens, ekolenivec, alebo dokonca ekovrah? Urob si test ekologickej stopy, ktorý na stránke nájdeš tiež.

„Webovú stránku sme pripravili pre obyvateľov miest a obcí na Slovensku. Má im napomôcť správne triediť odpad a ukázať, že odpad môže dobrou surovinou na ďalšie spracovanie. Ak pochopia zmysel triedenia, bude ich to motivovať správne a efektívne odpad separovať,“ uviedla Silvia Nosálová, riaditeľka komunikácie a marketingu spoločnosti ENVI – PAK, a. s., ktorá stránku pripravila.

Autor: (ts)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.09.2016
Šetrite miesto v kontajneri. Ušetríte aj v peňaženke
Nápojové kartóny z džúsov, mlieka alebo vína a PET fľaše rôznych veľkostí sú používané v globálnom meradle. Ročne sa na Slovensku predajú stovky milióny nápojových kartónov a PET fliaš. Vzhľadom na ich objemnosť kladú vysoké nároky na skladovanie vyprázdnených obalov.
viac
15.02.2020
Kde v Británii triedia bioodpad, tam produkujú menej potravinového odpadu
Každoročne o 16 kg potravinového odpadu menej vyhadzuje waleská, škótska alebo anglická rodina, ktorá triedi bioodpad. Potvrdil to päťročný britský prieskum.
viac
26.07.2021
Aj prázdne obaly od liekov či korenín možno vytriediť
Aj prázdne blistre od liekov či obaly od korenín možno recyklovať. Naopak, do triedeného zberu nepatria špinavé vreckovky, plienky či infekčný odpad.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %