Pondelok 20.01.2020
Dnes má meniny 
Dalibor
°C
24.06.2016 12:22

Nebuď lenivý a trieď odpad! Pomôže ti Triedime.sk!


Triedime.sk!


Umývaš si zuby, došla ti pasta a ty sa rozhoduješ kam s tubou? Do komunálu? Do žltého kontajnera? Alebo si si s priateľmi na párty objednal pizzu a obal z nej je mastný? Kam s ním? Priznaj si, že aj tvoje triedenie by mohlo byť lepšie a mohol by si byť zodpovednejší. Lenivosťou ďaleko nezájdeme!


Slováci triedenie odpadu naozaj zanedbávajú. Produkujeme množstvo odpadu, na každého Slováka pripadá až 321 kilogramov za rok. Na recykláciu putuje len približne 6-8%, čo je asi 20-25 kg. Sadni si a popremýšľaj, či svoj postoj k životnému prostrediu nedokážeš zmeniť. Pomôže ti v tom nová webová stránka www.triedime.sk, kde nájdeš užitočné informácie o tom, ako správne triediť a čo sa deje s odpadom po jeho vytriedení a vyhodení. A aj zaujímavosti zo sveta.

Chceš vedieť, či si ekoboh, ekosapiens, ekolenivec, alebo dokonca ekovrah? Urob si test ekologickej stopy, ktorý na stránke nájdeš tiež.

„Webovú stránku sme pripravili pre obyvateľov miest a obcí na Slovensku. Má im napomôcť správne triediť odpad a ukázať, že odpad môže dobrou surovinou na ďalšie spracovanie. Ak pochopia zmysel triedenia, bude ich to motivovať správne a efektívne odpad separovať,“ uviedla Silvia Nosálová, riaditeľka komunikácie a marketingu spoločnosti ENVI – PAK, a. s., ktorá stránku pripravila.

Autor: (ts)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.06.2016
Pomôžu nám s likvidáciou plastov baktérie?
Produkcia plastových obalov neustále rastie a podľa štúdie, ktorá bola začiatkom tohto roka predstavená na Svetovom ekonomickom fóre sa predpokladá, že do roku 2050 stúpne produkcia plastov až štvornásobne.
viac
06.09.2016
Šetrite miesto v kontajneri. Ušetríte aj v peňaženke
Nápojové kartóny z džúsov, mlieka alebo vína a PET fľaše rôznych veľkostí sú používané v globálnom meradle. Ročne sa na Slovensku predajú stovky milióny nápojových kartónov a PET fliaš. Vzhľadom na ich objemnosť kladú vysoké nároky na skladovanie vyprázdnených obalov.
viac
29.09.2016
A s týmto do ktorého kontajnera?
Ako laik som si nebol istý, do ktorého kontajneru patrí komunálny odpad na fotografii. Vyčlenil som ho zo svojej týždennej produkcie jednočlennej domácnosti dôchodcu.
viac
11.04.2017
Receptár triedenia z Jaslovských Bohuníc
V rámci obce Jaslovské Bohunice sa už viac ako 10 rokov organizovane triedi odpad. Aj po tak dlhej dobe triedia občania málo a väčšina odpadu končí v kontajneroch na komunálny odpad.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.79 %