Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
24.06.2024 10:05

Nemocnica AGEL Komárno pomáha mestu rozhýbať obyvateľov


Ilustračná snímka, zdroj: Ahoj Komárno


Nemocnica AGEL Komárno sa stala partnerom projektu „Pohni sa Komárno“, ktorým sa mesto snaží motivovať ľudí k aktívnemu životnému štýlu.


Spustilo pre nich špeciálnu webovú stránku, kde nájdu komplexné informácie najmä o športových príležitostiach v meste, ale aj užitočné rady od fyzioterapeutov z komárňanskej nemocnice.

Mnohí pacienti prichádzajú do nemocnice s ochoreniami, ktoré vznikajú práve kvôli nedostatku pohybu. Aktuálne štúdie a prieskumy potvrdzujú, že už aj maloleté deti ho majú príliš málo. Väčšinu času venujú pasívnemu tráveniu pri elektronických zariadeniach. Napriek tomu, že mesto má širokú ponuku športových klubov, záujem zo strany detí a rodičov je nízky. Primátor mesta preto oslovil nemocnicu, ako poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, aby bola partnerom pri vytvorení webovej stránky, ktorá obyvateľom zabezpečí prehľad pohybových aktivít a prísun užitočných informácií o zdravom životnom štýle.

„Oceňujeme záujem zástupcov mesta o zdravie obyvateľov Komárna. Vítame túto iniciatívu, ktorá určite môže prispieť k lepšej kondícii a k postupnému zníženiu chorobnosti ľudí. V rámci dlhodobo dobrých vzťahov Nemocnice AGEL Komárno s mestom Komárno plánujeme zapojiť do projektu aj našich fyzioterapeutov, ktorí vytvoria edukačné materiály a videá pre seniorov. Aj tie budú uverejnené na novo vytvorenom webe,“ uviedla MUDr. Gabriela Filkóová, námestníčka pre LPS Nemocnice AGEL Komárno.

Autor: (ts-Eva Peterová, hovorkyňa AGEL SK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.03.2021
Nemocnica AGEL Komárno vyzýva darcov krvi na pomoc
Nemocnica AGEL Komárno avizuje nedostatok zásob krvi všetkých krvných skupín. Vyzýva preto všetkých darcov, ktorí môžu, aby prišli darovať najvzácnejšiu tekutinu. Chýbajú hlavne krvné skupiny 0 a A.
viac
15.05.2021
Komárňanská nemocnica cez víkend zaočkuje 2000 ľudí
Od pondelka bude možné navštíviť v nemocnici príbuzného za dodržania stanovených podmienok.
viac
15.09.2021
Nemocnica AGEL Komárno dostala srdce vďačnosti
Nemocnica Komárno AGEL má vo svojom areáli nové srdce. Ide o srdce vďačnosti, ktoré nemocnici podarovalo mesto Komárno.
viac
11.01.2024
V nemocnici otvorili novú pediatrickú ambulanciu
V krupinskej nemocnici otvorili vďaka spolupráci mesta Krupina a Nemocnice Agel Zvolen novú pediatrickú ambulanciu. Tá má byť náhradou za ambulanciu dlhoročnej detskej lekárky, ktorá ku koncu minulého roka ukončila svoju činnosť. Informovala o tom hovorkyňa Agel SK Eva Peterová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %