Štvrtok 21.11.2019
Dnes má meniny 
Elvíra
°C
21.02.2018 12:25

Neprofesionálni divadelníci sa zídu na súťaži Javiskový škriatok


Snímka zdroj: MsKS Šaľa - Mesto Šaľa


V Dome kultúry v Šali sa zídu neprofesionálni divadelníci z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce. Svoje umenie predstavia 28. februára a 1. marca na regionálnej postupovej súťaži Javiskový škriatok, ktorú pravidelne organizuje Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre.


 Prehliadka a súťaž dramatickej tvorivosti je určená detským divadelným súborom, literárno-dramatickým krúžkom, kolektívom i jednotlivcom, ktorí pracujú s technikami detskej dramatickej tvorivosti. Ponúka tiež priestor divadlám dospelých, ktoré hrajú pre detského diváka.       

Ako pripomenuli organizátori, cieľom podujatia Javiskový škriatok je prezentácia a konfrontácia samotných divadelných súborov, ale aj rôznych štýlov práce s deťmi. "Vytvára priestor na vzájomnú inšpiráciu, vzdelávanie a výmenu skúseností z umeleckého a pedagogického vedenia súborov a divadiel. Súťaž umožňuje pedagogickým zamestnancom využívať poznatky zo súťaže na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu," uviedla Silvia Bartáková z KOS.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.03.2018
Súčasťou osláv Svetového dňa vody v Šali budú súťaže i rozbory vodných zdrojov
Rozbory kvality vody i umelecké súťaže budú súčasťou osláv Svetového dňa vody v Šali. Podujatie sa bude konať pred Mestským kultúrnym strediskom, kde budú pracovníci Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. predvádzať techniku i ukážky napájania potrubia, či vybudovania vodovodnej prípojky.
viac
09.03.2018
Turčianske divadelné dni 2018
Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje v dňoch 16. - 17. marca 2018 regionálnu postupovú súťaž a prehliadku neprofesionálneho divadla dospelých a neprofesionálneho divadla mladých Turčianske divadelné dni 2018.
viac
24.05.2018
V Šali sa zišli detskí divadelníci z celého Slovenska
Detské divadelné súbory z celého Slovenska sa v stredu zišli v Šali na 74. ročníku celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detskej dramatickej tvorivosti Zlatá priadka. Celkovo 15 súborov, ktoré postúpili cez regionálne kolá, tu bude do 27. mája súťažiť so svojimi najúspešnejšími inscenáciami.
viac
18.04.2019
Neprofesionálni divadelníci budú súťažiť a vzdelávať sa
Mladí i dospelí neprofesionálni divadelníci sa zídu v Močenku na krajskej postupovej súťaži Na scénu 2019. Divadelné kolektívy z Nitrianskeho kraja čaká od 26. do 28. apríla okrem samotných vystúpení aj množstvo vzdelávacích aktivít.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.32 %