Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
04.10.2019 12:15

Nezamestnaní Rómovia majú šancu získať pracovné návyky a zručnosti


lustračná snímka, zdroj: bystricoviny.sk


Podnik medzitrhu práce – Šanca pre všetkých, n. o., Banská Bystrica sa snaží pomôcť Rómom a ďalším skupinám ohrozeným sociálnym vylúčením a chudobou.


Spustil projekt, ktorého cieľom je prispieť k zvýšeniu zamestnateľnosti a zamestnanosti rómskej komunity žijúcej v meste Banská Bystrica prostredníctvom podpory motivácie hľadať si zamestnanie, ako aj vytvorenia podmienok na získanie a obnovenie pracovných návykov a zručností priamo v praxi. TASR o tom informovala Milena Maková, riaditeľka podniku.       

"V rámci realizácie projektu sa podarilo zriadiť Centrum praktického výcviku ako stály kontaktný bod, v ktorom 15 zraniteľných osôb bez dostatočných pracovných návykov a zručností našlo miesto, kde majú vytvorené vhodné podmienky na zapracovanie sa priamo v praxi. Vykonávame ho pod odborným dohľadom mentora, ktorý im poskytuje teoretické informácie a praktické zaškolenie pri manipulácii so záhradnou technikou a ostatným elektrickým stavebným náradím. Zapracovanie je v súčasnosti zamerané na získavanie pracovných skúseností v oblasti údržby verejnej zelene, spevnených plôch, napríklad kladenie zámkovej dlažby či údržbu dopravných zariadení, ako odstránenie hrdze, starých náterov a natieranie zábradlí," priblížila Maková.       

Okrem možnosti zapracovať sa, ľudia zapojení do projektu sa zúčastňujú individuálneho a skupinového poradenstva i tréningov. Cieľom je podpora rozvoja ich osobnosti a aktívny prístup k získaniu a rozvíjaniu základných zručností.       

Nezisková organizácia zriadená mestom Banská Bystrica realizuje projekt "Príležitosť získať prácu" od mája tohto roka vďaka podpore z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.10.2016
V Banskej Bystrici sa uskutoční spomienková akcia Metále (pre vrahov)
V nedeľu, 30. októbra 2016 sa uskutoční na Námestí SNP v Banskej Bystrici spomienková akcia s podtitulom Metále (pre vrahov), ktorej navrhovateľom je laureát ocenenia Biela vrana Ján Mičovský. Organizátormi podujatia sú neformálne hnutie NIOT (Nie v našom meste), CKO a Múzeum SNP v Banskej Bystrici.
viac
18.03.2017
Priestory zimného štadióna sa zmenili na veľtrh kariéry
Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici (UMB) a univerzitný hokejový tím organizovali pod záštitou rektora Vladimíra Hiadlovského v spolupráci s mestom Banská Bystrica dňa 13. marca 2017 podujatie Zo školy na zimák – Univerzitný deň pracovných príležitostí.
viac
09.05.2020
Pre deti rodičov z prvej línie už fungujú v BBSK dve škôlky
Po službe opatrovania detí priamo v domácnostiach pomáha Banskobystrický samosprávny kraj aj pri otváraní škôlok pre deti zdravotníckeho personálu a záchranných zložiek. V Banskej Bystrici už takto fungujú dve súkromné zariadenia, župa oslovila s ponukou spolupráce aj mestá a obce.
viac
19.10.2023
SIEA: Hľadajú ľudí, ktorí chcú pomáhať svojim regiónom
V Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre hľadajú ľudí, ktorí chcú pritom svojim regiónom pomôcť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %