Streda 24.04.2024
Dnes má meniny 
Juraj
°C
27.01.2024 10:05

Niektoré trate pre bežkárkov v okolí B. Bystrice plánujú upraviť v noci


Ilustračná snímka ZAaRES


Premenlivé počasie poznačené dažďom i silným vetrom ovplyvnilo pred víkendom kvalitu bežkárskych tratí v horách v okolí Banskej Bystrice.


Ako v piatok na sociálnej sieti informovala mestská organizácia Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES), v Kremnických vrchoch sú pre bežkárov upravené trate na hrebeni Skalka - Tri kríže s napojením na Králickú zvážnicu.         

"Túto noc chceme upraviť trate Králiky - Chata nad Tajovom, Králiky - Kordícka zvážnica - Kordíky, Králiky - Skalka a Králiky - Hostinec, kde sú stále veľmi dobré podmienky," uviedol ZAaRES.         

V Starohorských vrchoch na tratiach medzi Šachtičkami a Donovalmi pribudlo od minulého víkendu asi dva centimetre snehu a ďalší sa očakáva v najbližších hodinách.         

"Trate sú po vetre znečistené a podmienky aktuálne obmedzené. Ratrak Park Snow Donovaly plánuje úpravu po Krám. Náš skúter vyrazí na okruh okolo Jelenskej skaly v sobotu (27. 1.) ráno a postará sa o nový sneh, ktorý by mal v noci napadnúť. Môžu to však ohroziť popadané stromy po víchrici," upozornil ZAaRES.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.01.2023
ZAaRES pred víkendom opäť upravil bežecké trate v okolí B. Bystrice
Bežkári majú možnosť aj počas tohto víkendu zalyžovať si v okolí Banskej Bystrice. Ako informovali Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) mesta Banská Bystrica, ktoré sa starajú o viac než 75 kilometrov bežkárskych trás, s prechodným oteplením ich povrch tvrdol a miestami sú zľadovatené.
viac
23.05.2023
Do mesta pod Urpínom a okolia sa opäť vracia turistický vláčik
Banská Bystrica patrí k obľúbeným a vyhľadávaným mestám na mape Slovenska. V uplynulých rokoch sa podarilo vďaka mnohým projektom zlepšiť ponuku pre obyvateľov, ako aj pre domácich i zahraničných návštevníkov.
viac
17.10.2023
Banská Bystrica má príručku o sociálnych službách v meste a okolí
Samospráva Banskej Bystrice pripravila príručku o sociálnych službách v meste a okolí. Pomôcka prináša základné informácie o možnostiach pomoci, ktoré má mesto. Zároveň uvádza aj to, kto a kde tieto služby poskytuje a pre koho sú určené.
viac
15.12.2023
Bežkári môžu vyraziť na viaceré upravené trate v okolí B. Bystrice
Bežkári môžu vyraziť na viaceré trate v okolí Banskej Bystrice, ktoré pre nich v týchto dňoch upravujú pracovníci mestskej organizácie Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES). Informovali o nich vo štvrtok na sociálnej sieti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.17 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %