Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
15.03.2021 12:25

Nitra chce postupne budovať modrozelenú infraštruktúru


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Nitra sa chce v budúcnosti koncepčne venovať budovaniu takzvanej modrozelenej infraštruktúry. Ide o systém vodného hospodárstva, ktorý pomáha zadržiavať v krajine vodu a pomáha tiež predchádzať povodniam.


Radnica chce vypracovať podrobnú koncepciu, ktorá určí princípy hospodárenia s dažďovými vodami v katastrálnom území Nitry. Tie budú slúžiť pre následnú projekčnú, urbanistickú, investorskú a hospodársku činnosť v meste. „Cieľom je postupné zavádzanie prvkov modrozelenej infraštruktúry. Tie majú pozitívny vplyv na mikroklímu na území mesta, pomáhajú znižovať záťaž kanalizačného systému mesta a zmenšujú riziko povodní,” skonštatoval vedúci odboru projektového a strategického riadenia na mestskom úrade Vladimír Ballay.

Mesto chce získať na vypracovanie koncepcie peniaze z Operačného programu kvalita životného prostredia. Celkové oprávnené výdavky na projekt sú vyše 55 000 eur. Mestskí poslanci už na svojom rokovaní schválili spolufinancovanie v hodnote necelých 2770 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.04.2016
Slováci recyklujú málo, zmeniť to má nový vzdelávací projekt
Slováci často nevedia, ako zužitkovať odpady či doceniť druhotné suroviny.
viac
21.12.2016
Projekt Smart City zmodernizuje mesto a jeho služby
Z Nitry by sa v budúcnosti malo stať inteligentné a moderné mesto. Vďaka projektu Smart City sa má zmeniť na sídlo, ktoré produkuje minimum emisií, šetrí zdroje, je energeticky efektívne a je schopné poskytnúť svojim obyvateľom vysokú kvalitu života.
viac
12.10.2020
Trenčianska radnica získala 65.000 eur na audit verejného osvetlenia
Mesto Trenčín získalo 65 000 eur na audit verejného osvetlenia a prípravu návrhu na jeho energetické zefektívnenie. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.
viac
22.10.2020
Budúca spoločná poľnohospodárska politika vstupuje do fázy rokovaní
Európska komisia víta dohodu ministrov členských krajín zodpovedných za poľnohospodárstvo (Rady EÚ), ktorí a dohodli na takzvanom všeobecnom prístupe k návrhom na reformu spoločnej poľnohospodárskej politiky. Vstupuje do fázy rokovaní a dosiahnutia kompromisu medzi orgánmi EÚ.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %