Štvrtok 06.08.2020
Dnes má meniny 
Jozefína
°C
08.06.2020 03:00

Nitra hľadá grafikov pre kandidatúru na EHMK 2026


Snímka zdroj: (tasr).


Nitrianska radnica hľadá dizajnérov, ktorí vytvoria vizuálnu identitu kandidatúry na titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026. Mestskí poslanci odsúhlasili kandidatúru mesta Nitra 13. mája, kedy na tento účel schválili aj prvý balík financií.


Na projekte už pracuje projektový tím Nitra 2026 spolu s ďalšími desiatkami ľudí z kultúrnej scény i nitrianskych univerzít. „Kandidatúra na EHMK vyžaduje vlastnú vizuálnu identitu, ktorá bude zahŕňať okrem iného webstránku, logo či 60-stranovú knihu. Všetko to budú na jar 2021 hodnotiť zástupcovia Európskej komisie. Identita bude zároveň základným kameňom marketingovej a PR kampane kandidatúry, ktorú plánuje mesto spustiť v lete,“ informoval mestský úrad.

Magistrát preto v spolupráci s Úniou grafických dizajnérov Slovenska vyhlásil otvorenú výzvu. Pomocou nej chce nájsť grafického dizajnéra či dizajnérsky tím, ktorý pre mesto Nitra navrhne jeho vizuálnu identitu pre projekt EHMK 2026. „Výzva bude prebiehať v troch etapách. Prvá trvá od 5. do 15. júna, kedy môžu záujemcovia mestu posielať svoje portfóliá,“ oznámil magistrát.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.10.2016
Mesto hľadá spôsoby a financie, ako zlepšiť starostlivosť o zeleň
Výdavky na údržbu zelene v Nitre by sa mali zvýšiť. Myslí si to viceprimátor Ján Vančo, podľa ktorého radnica vynakladá na tento účel príliš málo. Podľa jeho slov patria výdavky na zeleň v Nitre v porovnaní s ostatnými krajskými mestami k najnižším.
viac
19.02.2020
Vyhlásili výzvu na podporu malých a stredných podnikov v regióne Horná Nitra
Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratné finančné príspevky zameranú na podporu rozvoja podnikania malých a stredných podnikov v rámci Iniciatívy Európskej komisie zameranej na transformáciu uhoľného regiónu Horná Nitra.
viac
02.05.2020
Hlohovec a Trnava budú konkurentmi v boji o titul EHMK 2026
Susediace mestá Hlohovec a Trnava, ktoré od seba delí dvadsať kilometrov, budú konkurentmi v boji o získanie titulu Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026. Informujú o tom na svojich webových stránkach.
viac
08.07.2020
Mesto chce pri kandidatúre na titul EHMK spolupracovať s NSK
Mesto Nitra chce uzatvoriť s Nitrianskym samosprávnym krajom (NSK) memorandum o spolupráci a podpore pri kandidatúre na titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026. Text memoranda ešte na svojom júnovom rokovaní schválili mestskí poslanci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %