Piatok 10.04.2020
Dnes má meniny 
Igor
°C
02.01.2018 01:30

Nitra má projekty na výstavbu a opravu kanalizácie za vyše štyri milióny eur


Ilustračná snímka.


Nitrianska radnica má pripravené projekty na výstavbu a opravu kanalizácie za viac ako štyri milióny eur. V prípade, že sa na ne nájdu peniaze v mestskom rozpočte, mohli by sa zrealizovať už v roku 2018.


Ako sa uvádza v zozname, ktorý vypracovala radnica, momentálne je pripravená projektová dokumentácia k výstavbe na približne dvoch desiatkach ulíc v rôznych častiach mesta. Polovica pripravovaných investícií už má vydané aj stavebné povolenie.   

Najrozsiahlejšie investičné akcie by sa mali realizovať v mestskej časti Horné a Dolné Krškany, kde sa má v siedmich lokalitách vybudovať kanalizácia za vyše 1,6 milióna eur. Nasleduje mestská časť Kynek s investíciami v hodnote 1,2 milióna eur a Zobor, na ktorom sa má postaviť kanalizácia za takmer 900 000 eur.       

Či k pripravovanej výstavbe skutočne v tomto roku aj dôjde, nie je ešte podľa magistrátu isté. „Vypracovanie samotného harmonogramu a časového plánu budovania kanalizácie pre rok 2018 z pozície mestského úradu (MsÚ) nie je možné, pretože to záleží od príslušného finančného krytia v rozpočte mesta, a to závisí od schválenia mestským zastupiteľstvom v Nitre,“ uviedol prednosta MsÚ Igor Kršiak.       

Celkové náklady na kompletné dobudovanie kanalizácie v celom meste sú na úrovni približne deväť miliónov eur. Najviac investícií by malo smerovať do mestských častí Zobor, Horné a Dolné Krškany, Mlynárce i Kynek.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2016
Nitra môže získať z fondov Európskej únie desiatky miliónov eur
Mesto Nitra má šancu získať do roku 2020 desiatky miliónov eur z fondov Európskej únie. Radnica už začala s prípravou projektov, na ktoré môže v rámci súčasného programového obdobia získať z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sumu 50 miliónov eur.
viac
18.01.2017
Nitra potrebuje na dobudovanie kanalizácie deväť miliónov eur
Podľa slov technicko-investičného riaditeľa Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti (ZaVS), a.s., Štefana Štefeka chýba kanalizácia predovšetkým v mestských častiach Zobor, Horné a Dolné Krškany, v Mlynárciach, na Kyneku, v časti Šúdol a na Sadovej ulici na Chrenovej.
viac
23.01.2018
Skalica plánuje postaviť novú športovú halu za 3 až 3,3 milióna eur
Mesto Skalica plánuje postaviť multifunkčnú športovú halu, ktorú by mohli využívať viaceré športové kluby v meste. Uviedol to primátor Ľudovít Barát pri stretnutí so zástupcami mestských športových klubov.
viac
18.02.2020
Mesto Nitra udelí dotácie na projekty zamerané na rozvoj cestovného ruchu
Projekty občianskych združení a spolkov zameraných na cestovný ruch podporí mesto Nitra celkovou sumou 15 000 eur. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom mimoriadnom februárovom rokovaní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %