Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
13.06.2024 08:05

Noc vo hvezdárni ponúkne sledovanie vesmíru i zaujímavé súťaže


Ilustračná snímka, zdroj: Nitriansky hlásnik


Hvezdáreň v Krajskom osvetovom stredisku (KOS) v Nitre pripravuje pre fanúšikov astronómie celonočné sledovanie oblohy. Ako uviedlo KOS, podujatie s názvom Noc vo hvezdárni sa bude konať 21. júna.


Program sa začne o 20.30 h a potrvá až do rána. "Návštevníci sa môžu tešiť na zážitkové aktivity spojené s pozorovaním vesmíru a nocovaním vo vlastnom spacáku," informovali organizátori.

Okrem pozorovania oblohy sa účastníci zahrajú na astronómov. "Zároveň sa v prestávkach hravou formou dozvedia veľa informácií o vesmíre. Pripravené sú aj rôzne súťaže a ďalšie zaujímavé aktivity," doplnilo KOS.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.12.2016
Nitra má najlepšiu kroniku na Slovensku
Hlavnú cenu v kategórii „kronika krajského a okresného mesta“ získala Kronika mesta Nitry – zápis za rok 2014 a jej autorka, mestská kronikárka Ľudmila Synaková.
viac
07.02.2018
Mladí folkloristi sa môžu prezentovať na súťaži Zvonky
Detské ľudové hudby, spevácke skupiny, sólisti speváci a sólisti inštrumentalisti majú ešte niekoľko dní na to, aby sa prihlásili do postupovej súťaže Zvonky. Posledný termín podávania prihlášok je štvrtok 8. februára.
viac
10.11.2018
Odborná porota ocenila 59 najlepších amatérskych fotografov
Amatérski fotografi z celého Slovenska sa stretli v nitrianskej Synagóge na otvorení výstavy AMFO 2018. Jej súčasťou bolo slávnostné odovzdávane cien celoštátnej postupovej súťaže amatérskej fotografickej tvorby AMFO 2018 v troch vekových skupinách a dvoch kategóriách.
viac
17.04.2020
Radnica zisťuje názory verejnosti na kultúrny život v meste
Nitrianska radnica spustila dotazníkový prieskum, pomocou ktorého chce zistiť názory verejnosti na úroveň kultúrneho života v meste. Zozbierané údaje majú následne poslúžiť ako podklad pre tvorbu stratégie rozvoja kultúry v meste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %