Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
05.12.2023 09:55

Nová kompostáreň ponúkne prvý kompost na jar


Ilustračná snímka mesto Komárno


V novej kompostárni v Komárne-Hadovciach už spustili do prevádzky zariadenia, ktoré zabezpečia výrobu kompostu. Ako uviedla radnica, nové stroje zabezpečujú drvenie, otáčanie a spracovávanie zeleného odpadu. Podľa mestského úradu bude prvý kompost hotový na jar.


"Obyvatelia mesta ho budú môcť využiť vo svojich záhradkách pri výsadbe stromov a kríkov. Okrem kompostu plánujeme aj výrobu mulčovacej kôry. Tá bude závisieť aj od záujmu občanov," doplnil mestský úrad. Novú kompostáreň mesto odovzdalo do prevádzky koncom októbra. Investícia na jej vybudovanie dosiahla sumu necelých 1,5 milióna eur. Podľa radnice sa tu bude ročne kompostovať 2244 ton zeleného odpadu. Obyvatelia Komárna môžu zelený odpad v kompostárni odovzdávať bezplatne. "Nová kompostáreň v Hadovciach je pre obyvateľov Komárna otvorená každý pracovný deň a v sobotu dopoludnia," pripomenul mestský úrad.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.01.2018
V Ružomberku vznikne moderná kompostáreň
V metropole dolného Liptova sa v priebehu roka začne s budovaním modernej kompostárne, ktorá predstavuje jednu z najväčších investičných akcií v rozpočte mesta.
viac
20.11.2020
V Piešťanoch otvorili novú kompostáreň s kapacitou 4800 ton
Až 4800 ton biologicky rozložiteľného odpadu dokáže spracovať za rok nová kompostáreň v Piešťanoch. Spracovanie v nej bude, ako informoval referent pre komunikáciu piešťanskej radnice Martin Ričány, prebiehať v polouzavretom systéme aeróbnym procesom.
viac
22.10.2021
Mesto chce kompost z novej kompostárne obyvateľom rozdávať
Mesto Veľké Kapušany v okrese Michalovce ukončilo v uplynulých dňoch výstavbu kompostárne. Kompost v nej vyprodukovaný chce samospráva obyvateľom v prípade záujmu poskytovať bezplatne.
viac
31.10.2023
Komárno otvorilo novú kompostáreň za vyše 1,47 milióna eur
Mesto Komárno v pondelok oficiálne odovzdalo do užívania novú kompostáreň. Za takmer 1,5 milióna eur bola vybudovaná v časti Hadovce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %