Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
30.05.2017 12:33

Nové Mesto nad Váhom je pozitívnym príkladom v zamestnanosti


Ilustračná snímka: (int).


Nové Mesto nad Váhom a jeho okolie je pozitívnym príkladom zamestnanosti na Slovensku. Miera nezamestnanosti tu klesla pod štyri percentá a v meste je už len technická nezamestnanosť, pracovná sila dokonca chýba. Počas dnešnej návštevy Nového Meste nad Váhom to povedal prezident SR Andrej Kiska.


 „Len 150 až 200 kilometrov odtiaľto vzdušnou čiarou sú Revúca, Hnúšťa, mestečká, kde niet práce, kde jedinými zamestnávateľmi sú nemocnica a škola. Pýtal som sa, ako by bolo možné príklad Nového Mesta nad Váhom skopírovať do chudobnejších oblastí. Nie je to jednoduché, často je to vecou histórie,“ skonštatoval prezident.      

Ako dodal, s vedením mesta okrem pozitívnych správ ako investície do školstva, do námestia, diskutoval aj o problémovejších oblastiach. Jednou z nich je využitie kúpaliska Zelená voda na kúpanie Novomešťanov, druhou migrácia pracovnej sily zo zahraničia.       

„Je tu už niekoľko stoviek obyvateľov z iných krajín – Rumunov, Bulharov, ktorí sem prišli za prácou. Mestečko si na to zvyká. Na jednej strane máme regióny, kde nie je práca, v iných regiónoch nám už pracovná sila chýba. Som rád, že vláda i ja ako prezident sa zaoberáme touto témou, zaoberáme sa tým, čo spraviť, aby sme túto nerovnosť medzi regiónmi začali riešiť,“ zdôraznil prezident.      

Kiska podľa vlastných slov víta akčný program, ktorý vyhlásila vláda na podporu okresov s vysokou nezamestnanosťou a očakáva, či sa podarí v týchto okresoch nezamestnanosť reálne znížiť. „Potom je tu otázka koncepčného rozvoja našej krajiny, otázka poľnohospodárstva. Ako prezident neprestanem klásť otázky, čo spraviť, aby z hladových dolín už prestali byť hladové doliny,“ uzavrela hlava štátu.      

Prezident dnes v rámci svojho pracovného programu položil v Novom Meste nad Váhom vence k pamätníku rumunských vojakov padlých pri oslobodzovaní mesta, diskutoval so študentmi Gymnázia M. R. Štefánika a navštívil najväčšieho zamestnávateľa v meste - spoločnosť Vertiv Slovakia.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.11.2017
Žilina hostila dvoch prezidentov
V piatok 17. novembra, v Deň boja za slobodu a demokraciu, navštívil Žilinu prezident Nemeckej spolkovej republiky Frank-Walter Steinmeier spolu s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom. Hlavnou témou ich diskusie bola budúcnosť demokracie v Európe.
viac
14.03.2019
Prezident: Starostov obcí trápia sneh, obedy zadarmo i absencia telocviční
Nesystémovosť pri odpratávaní snehu v obciach, obedy pre žiakov zadarmo a rekonštrukcie škôl a telocviční sú najväčšie problémy, ktoré trápia starostov a primátorov po celom Slovensku. Po štvrtkovom stretnutí s primátormi a starostami Ilavského okresu to povedal prezident SR Andrej Kiska.
viac
05.10.2020
Minister vnútra absolvoval pracovnú cestu v Prešovskom kraji
Minister vnútra Roman Mikulec absolvoval 2. októbra 2020 pracovnú cestu v Starej Ľubovni a Kežmarku.
viac
19.10.2023
SIEA: Hľadajú ľudí, ktorí chcú pomáhať svojim regiónom
V Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre hľadajú ľudí, ktorí chcú pritom svojim regiónom pomôcť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %