Štvrtok 23.05.2024
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
25.09.2021 04:25

Nové Mesto pokračuje v inventarizácii stromov a kríkov


Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavské noviny


Bratislavské Nové Mesto pokračuje druhou fázou inventarizácie stromov a kríkov, chce poznať zdravotný stav svojich drevín.


Mestská časť o tom informuje na svojej webovej stránke i sociálnej sieti, kde zároveň zverejnila mapu lokalít, ktorých sa inventarizácia týka. Ďalšia fáza je naplánovaná na budúci rok.       

"V uliciach mestskej časti môžete stretnúť pracovníkov, ktorí budú merať rozmery jednotlivých drevín, zhodnocovať ich zdravotný stav, stabilitu a vitalitu, v prípade potreby navrhovať spôsob ich ošetrenia a zároveň zabezpečia fotodokumentáciu všetkých stromov," približuje samospráva.       

Službu zabezpečujú odborní pracovníci spoločnosti T-MAPY s príslušným povolením mestskej časti. Na inventarizácii sa podieľajú záhradní architekti, záhradníci i arboristi. "Žiť v meste je pre strom náročné a my chceme, aby žili čo najdlhšie. Preto stromy nielen sadíme, ale sa o ne aj staráme a snažíme sa im pomôcť," poznamenal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.       

Po skončení inventarizácie budú získané dáta dostupné na mapovom portáli mestskej časti. Implementované budú aj do 3D modelu a poslúžia ako podklad k vytvoreniu aktuálneho dokumentu starostlivosti o zeleň na území Nového Mesta.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Starostlivosti o mestskú zeleň by mal pomôcť zelený balíček opatrení
Ide o systém opatrení na komplexnú a efektívnu starostlivosť o stromy a zeleň v Bratislave, ktorý samospráva spúšťa s okamžitou platnosťou.
viac
19.06.2020
Z peňazí za výrub stromov mesto vybuduje park v Kanaši
Za výrub stromov v súvislosti s výstavbou severného obchvatu Prešova získalo mesto Veľký Šariš od Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) 1,8 milióna eur. Peniaze chce použiť na viaceré projekty.
viac
30.10.2020
Samospráva vysadí viac ako 70 stromov
Viac než 70 stromov vysadí na verejných priestranstvách počas najbližších týždňov samospráva Lučenca. Na sociálnej sieti o tom informovala primátorka Alexandra Pivková.
viac
15.05.2023
V Žiline zasadili 638 nových stromov, chcú zmierniť dosah klimatickej zmeny
V Žiline zasadili počas vlaňajšej jesene a tohtoročnej jari 638 nových stromov za viac ako 320 000 eur. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Holienčíkovej ich zasadili v lokalitách, kde budú mať najväčší význam v boji s klimatickou zmenou a uhlíkovou stopou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %