Sobota 07.12.2019
Dnes má meniny 
Ambróz
°C
22.11.2018 02:35

Nové strechy v Senci


Ilustračná snímka (bsk)


Župná Stredná odborná škola automobilová a podnikania na Kysuckej 14 v Senci dostala nový vrchný šat. Koncom októbra bola ukončená oprava striech na jej troch objektoch v celkovej hodnote takmer 140 tisíc eur.


“Na ďalšej škole ukončila župa rozbehnuté opravy. Išlo o rekonštrukciu striech. O školy sa treba starať, lebo je to naša vizitka a aj to ako škola vyzerá má vplyv na rozhodnutie jej budúcich študentov. Verím, že aj v tomto prípade sa župná škola stala atraktívnejšou,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Predmetom rekonštrukcie boli opravy a výmeny hydroizolačnej vrstvy striech, spádových vrstiev striech a výmena svetlíkov na strechách Strednej odbornej školy automobilovej a podnikania v Senci, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, konkrétne na objekte A, B a nad dielňami školy v celkovej hodnote 136 667 eur.

Rekonštrukčné práce nad halou dielne, blokom A a B pozostávali z odstránenia nečistoty z plochej strechy z povlakovej krytiny, demontovanie strešných vtokov, prečistenia zvislého odpadového potrubia a ich upravenia tak, aby sa dali prepojiť v rámci tepelnej izolácie s doterajším potrubím. Ďalej sa demontovali odkvapy, lemovania, oplechovania múrov a nadmuroviek, svetlíky s kovovým rámom, sklenenými výplňami a ich doplnkami, bleskozvod vrátanie držiakov, svoriek, kotiev, potrubí vyústenia VZT a ostatných doplnkových kovových konštrukcií. Všetky kovové časti a doplnky, ktoré zostali alebo sa vrátili na strechu, sa očistili od starých náterov a opatrili sa novým náterom. Na upravenú a očistenú plochu strechy, upravenú atiku s novou podkladnou vrstvou z OSB dosiek a vyhotovením oplechovaním okraja odkvapovou záveternou lištou a lemovania z pozinkovaného farebného plechu, upravenými prestupmi potrubí a ostatných doplnkových konštrukcií, sa vyhotovila spádová vrstva z tepelnej izolácie, geotextília a nová hydroizolačná vrstva s lepenými spojmi, ktorá bola prikotvená k strešnej konštrukcií. Po montáži nového bleskozvodu vrátanie držiakov, svoriek, bola vyhotovená revízia bleskozvodu plochej strechy. Pri streche nad halou dielne sa repasovali vetracie potrubia VZT. Pri montáži nových pultových svetlíkov sa upravili detaily v mieste uloženia svetlíka na strechu, tak aby boli bezpečne ukotvené a nedošlo k ich poškodeniu.

Autor: (ts-bsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2017
Budova bývalej škôlky je nebezpečná
Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja dnes na mimoriadnom brífingu reagovali na nepravdivé informácie, ktoré zazneli na tlačovej konferencii župných poslancov Rudolfa Kusého a Eduarda Demela ohľadom predaja budovy materskej školy na Znievskej ulici č. 4 v MČ Bratislava – Petržalka.
viac
27.12.2018
Problémy v postojoch mladých ľudí k demokracii nepodceňujeme
Trnavská župa, v spolupráci s občianskym združením Living Memory, realizovala v mesiacoch november a december pilotný projekt „V totalitnej spoločnosti svoje šance nezlepšíš.“ Cieľom projektu, prostredníctvom inovatívnych metód vzdelávania, bol rozvoj demokratického občianstva žiakov stredných škôl.
viac
22.01.2019
Šesť župných škôl pozýva do svojich priestorov
V tomto týždni môžu žiaci základných škôl, ich rodičia, pedagogickí poradcovia ako aj verejnosť navštíviť viaceré stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja v rámci ich Dní otvorených dverí. Cieľom je bližšie spoznať priestory škôl a najmä ich vzdelávaciu ponuku.
viac
19.03.2019
Bratislavská župa ako prvá spúšťa program pre stážistov
Trinásť stážistov má možnosť si vyskúšať prácu vo verejnej sfére. Bratislavský samosprávny kraj ako prvý spomedzi všetkých krajov spúšťa komplexný program pre stážistov. Ide o študentov stredných a vysokých škôl, ktorí svoju stáž začnú od 1. apríla 2019.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %