Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
25.05.2018 11:25

Novinka pre cestujúcu verejnosť: platobná karta ako nosič predplatného lístka


Chceme motivovať ľudí, aby prestúpili z áut do autobusov, električiek, či trolejbusov,“ povedal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal.


Zrejme si občania pravidelne cestujúci MHD do práce, či za oddychom, všimli novinku, ktorú im pripravilo hlavné mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava. Už od mája majú možnosť pohodlne a bez zbytočných stresov zakúpiť si predplatný cestovný lístok priamo na bezkontaktnú platobnú kartu.


 Aj to je jedným zo spôsobov ako prispieť k ešte väčšiemu komfortu využívania služieb MHD. V duchu Smart city.

Táto inovácia má za cieľ zatraktívniť, zjednodušiť a skvalitniť kúpu predplateného cestovného lístka a spôsob vybavenia cestujúcich. V praxi to znamená, že si cestujúci môže lístok zakúpiť pohodlne, online cez e-shop DPB, a. s. a ušetriť tak čas. Zakúpené cestovné sa priradí k jeho existujúcej platobnej karte a stáva sa tak nielen platobným nástrojom, ale taktiež identifikátorom platného cestovného lístka. Cestujúci už nemusí nosiť žiadnu ďalšiu plastovú kartu, postačí mu jeho platobná karta. Kontrola vo vozidlách MHD prebehne jednoduchým spôsobom a to priložením karty k revízorskej čítačke.

„Bratislavu postupnými krokmi meníme k lepšiemu. Medzi riešenia, ako k tomu dospieť, je aj zatraktívnenie MHD. Chceme motivovať ľudí, aby prestúpili z áut do autobusov, električiek, či trolejbusov. Aby sa tak stalo, musíme MHD čoraz viac zatraktívňovať aj v oblasti smart riešení. Aj preto sme prvým mestom  na Slovensku, kde cestujúci môžu mať platobnú kartu ako nosič predplatného cestovného lístka,“ povedal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Táto služba je pre cestujúcu verejnosť spustená na všetkých platobných kartách Mastercard a VISA. Navyše, pri zakúpení predplatného cestovného lístka na BMK – Bratislavskú mestskú kartu, bude cestujúcim automaticky poskytnutá desaťpercentná zľava na kúpu tohto lístka.

 „Nový nosič cestovného lístka prináša cestujúcim väčšiu voľnosť, pri preukázaní nebudú potrebovať iný doklad, vystačia si len so svojou platobnou kartou,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Milan Urban.

Záujemcovia si môžu zakúpiť predplatný cestovný lístok na platobnú kartu pohodlne z domu po registrácii cez internet na www.dpb.sk. Mesto myslelo aj na občanov, ktorí by s tým mali problémy. Pracovníci na všetkých predajných miestach DPB, a.s. sú pripravení cestujúcim pri registrácii ochotne pomôcť. V systéme budú predávané všetky typy predplatných cestovných lístkov, a to obyčajné aj zľavnené 7, 30, 90 a 365 - dňové na kartách Mastercard a VISA, platné pre mestské zóny výhradne vo vozidlách MHD v Bratislave.

„Už mnoho rokov spolupracujeme s hlavným mestom Bratislava, aby sme občanom predstavili komfortné a bezpečné riešenia,  a zároveň nezaťažovali mestský rozpočet. Lístky na platobnej karte sú najmodernejšími riešeniami v doprave, ktoré potvrdzujú, že Bratislava patrí k najprogresívnejším európskym mestám a snaží sa zabezpečiť svojim občanom komfort,” povedal generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko Miroslav Lukeš.

Ďalšou novinkou, kde vidí hlavné mesto s Dopravným podnikom Bratislava budúcnosť v kúpe cestovných lístkov je možnosť kúpy jednorazového cestovného lístka bežnou platobnou kartou a to priamo vo vozidlách MHD.

Nové vozidlá, teda 90 nových autobusov a 18 elektrobusov, sú už vybavené označovačmi, ktoré umožňujú použitie platobnej karty na nákup lístka vo vozidle. Všetky ďalšie, ktoré v budúcnosti DPB, a. s. nakúpi,  budú vybavené touto funkcionalitou automaticky.

Autor: (ts-mmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.07.2016
Jednorazové elektronické lístky predstaví cestujúcim špeciálny autobus
Cestujúci v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK) sa môžu v týchto dňoch oboznámiť s elektronickými jednorazovými cestovnými lístkami, ktoré by mali začať platiť od polovice leta, a novými označovačmi.
viac
16.05.2017
Do múzeí v kraji vás odvezú mimoriadne bezplatné autobusy
Aj tento rok otvoria svoje brány múzeá a galérie počas podujatia Noc múzeí a galérií 2017, ktoré sa už po trinásty raz zapoja do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií.
viac
28.06.2017
Poslanci schválili vstup RegioJetu do integrovanej dopravy
Poslanci BSK schválili vstup dopravcu RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). Vďaka rozšíreniu integrovanej dopravy budú môcť ľudia vymeniť státie v zápchach za pohodlné a rýchle cestovanie z Kvetoslavova po celej Bratislave na jeden cestovný lístok.
viac
22.06.2021
Od júla bude možné zakúpiť lístok priložením platobnej karty vo vozidle MHD
Od 1. júla bude možné zakúpiť si cestovný lístok priložením platobnej karty vo vozidle bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) k označovaču cestovných lístkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %