Streda 28.02.2024
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
14.12.2017 09:51

Novoročný ohňostroj v Žiline opäť poteší najmä tých najmenších


Snímka zdroj: (MsÚ).


Mesto Žilina pokračuje v tradícii a aj tento rok pripravuje Novoročný ohňostroj, ktorý bude odpálený v pondelok 1. januára 2018 o 18. hod. zo strechy Mestského divadla Žilina. Takto si môžu ohňostroj užiť najmä malé deti. Vianočné trhy, stánky s občerstvením, budú otvorené až do utorka 2. januára.


Zmena termínu ohňostroja sa riešila v minulom roku najmä z dôvodu podnetov od občanov, ktorí mali záujem vidieť ohňostroj, ale hodina (polnoc) im nevyhovovala. Išlo nielen o rodičov malých detí, ale aj o starších ľudí. Preto bol zmenený ohňostroj zo Silvestrovského na Novoročný.

„Podnety sa týkali najmä neskorej hodiny – ľudia zvyčajne na polnočný prípitok počkajú doma v kruhu rodiny. Chceli sme teda vyjsť občanom v ústrety a umožniť sledovanie ohňostroja aj menším deťom či starším ľuďom. Minulý rok sa nám to osvedčilo, takže s touto tradíciou pokračujeme aj v ďalšom roku,“ uviedol primátor Igor Choma.

Mesto zároveň upozorňuje občanov, že na území mesta Žilina je zakázané používať pyrotechnické výrobky kategórie F2 a F3 s výnimkou Silvestra a Nového roka.

Autor: (Pavol ČORBA, hovorca mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.09.2016
Mesto zakázalo používanie zábavnej pyrotechniky, okrem Silvestra
Používanie zábavnej pyrotechniky v Trebišove bude okrem silvestrovských osláv zakázané. Výnimkou budú podujatia organizované mestom alebo iné príležitosti na základe vopred udeleného súhlasu mesta.
viac
16.12.2016
Súčasťou Vianočných trhov bude aj tento rok Primátorský punč
Primátor pozýva verejnosť na Primátorský punč, ktorý sa bude podávať na Vianočných trhoch na Mariánskom námestí. Cena punču je dobrovoľná. Výťažok z tejto akcie bude venovaný Detským jasliam, Veľká okružná 82 a Jedálni, Lichardova 44.
viac
19.10.2021
Vianočné trhy v Žiline budú bez tradičného kultúrneho programu
Vianočné trhy v Žiline budú bez tradičného kultúrneho programu. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka je dôvodom aktuálna epidemická situácia a prognózy jej vývoja.
viac
03.11.2023
Vianočné trhy predĺžia do Silvestra, na námestí už stojí stromček
Vianočné trhy v centre Bratislavy sa tento rok predlžia. Otvorené budú od 23. novembra do 31. decembra. Mesto pri ich organizácii tento rok spolupracuje s mestskou časťou Staré Mesto. Novinkou budú zóny na oddych od ruchu trhov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %