Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
29.09.2022 02:25

Novú atletickú dráhu postavili pre atlétov i rekreačných športovcov


Ilustračná snímka.


Novú atletickú dráhu, spĺňajúcu medzinárodné parametre, oficiálne po roku výstavby otvorili v sobotu (24. 9.) pre Piešťancov.


Je súčasťou zamýšľaného športového areálu, kde by v blízkom čase mohla k nej a futbalovým trávnikom pribudnúť aj plaváreň. Povedal to primátor Piešťan Peter Jančovič.

"Dostávame sa na atletickú mapu Slovenska," skonštatoval primátor. Tartanový ovál na piešťanskom futbalovom štadióne má šesť dráh a dĺžku 400 metrov. Na jednej jeho strane pri bežeckej rovinke vzniklo rozbežisko s umelým povrchom a doskočisko pre skok ďaleký s pieskom, v severnej časti oblúka je vodná priekopa, sektor skoku o tyči, sektor skoku do výšky a rozbežisko pre hod oštepom. Na južnej strane vo vnútri oválu je vybudovaný sektor vrhu guľou, sektor pre hod diskom a kladivom. Celková investícia bola podľa Jančoviča 857.235 eur, Slovenský atletický zväz (SAZ) prispel sumou 250 000 eur. Vlastnosti oválu umožnia v Piešťanoch organizovať podľa jeho slov súťažné i tréningové stretnutia domácich i zahraničných atlétov.

Areál bude okrem športovcov otvorený aj širokej verejnosti. "Dráha tejto kvality nám v meste chýbala," doplnil primátor. Proces prípravy bol podľa jeho slov pomerne dlhý, začal sa odsúhlasením myšlienky pustiť sa do projektu až po náročnú výstavbu. "Vybudovanie atletickej dráhy vnímam veľmi kladne, nielen ako zlepšenie zázemia a tréningových podmienok pre atlétov, ale aj pre celý piešťanský šport. Atletika je základ všetkých športov. Na Slovensku je veľmi málo 400-metrových atletických dráh s umelým povrchom, preto som veľmi rád, že práve v Piešťanoch sa takáto vybudovala. Vo vyspelejších krajinách je bežná vec mať takéto dráhy dokonca na ihriskách základných škôl," zhodnotil tréner a funkcionár klubu Funny athletics Piešťany Jozef Repčík.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.05.2018
Festival Zlatý oriešok otvoril svoje brány po desiaty raz
Brány festivalu Zázračný oriešok s podtitulom Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe sa po desiaty raz otvorili v utorok v Piešťanoch. Do piatka 25. mája prinesú detskému čitateľovi, poslucháčovi a divákovi množstvo zážitkov v podobe stretnutí s tvorcami, výstav či tvorivých dielní.
viac
28.04.2022
Na Šarišskom hrade upália Morenu a privítajú Vesnu
Šarišský hrad sa v nedeľu (1. 5.) prebudí do ranného stredoveku. Návštevníci tam v rámci otvorenia turistickej sezóny môžu na vlastnej koži zažiť stredovekú atmosféru, dobovú zábavu či vítanie jari.
viac
16.05.2022
Odštartovala letná sezóna na horehronských cyklodrezinách
Druhý ročník pretekov na horehronských cyklodrezinách v obci Hronec v okrese Brezno odštartoval v sobotu (14. 5.) tohtoročnú letnú sezónu.
viac
31.05.2022
Via ferraty na Skalke budú pre návštevníkov prístupné od začiatku júna
Via ferraty na Skalke pri meste Kremnica budú po zimnej uzávere od stredy (1. 6.) opäť prístupné pre návštevníkov. Začiatku letnej sezóny predchádzala kontrola via ferratových trás i cvičenia horských záchranárov. Na oficiálnej stránke o tom informuje mesto Kremnica.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %