Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
08.03.2016 12:00

Novú protipovodňovú výbavu dostali ďalšie desiatky obcí


Protipovodňové vozíky si prevzali zástupcovia 38 stredoslovenských a východoslovenských obcí. (Foto: archív)


Vozíky a iná technika putovala za posledné mesiace do stoviek obcí po celom Slovensku vďaka projektu Aktívne protipovodňové opatrenia, ktorý bol súčasťou operačného programu Životné prostredie v minulom programovom období 2007 - 2013.


Užitočné vybavenie, ľahká manipulácia a priama dostupnosť v obciach. To sú výhody nových protipovodňových prívesných vozíkov, ktoré si 2. marca prevzali zástupcovia 26 samospráv z okresov Košice, Michalovce, Sobrance, Rožňava, Spišská Nová Ves, Gelnica a Trebišov. „Každoročne si povodne na Slovensku vyžiadajú obrovské materiálne škody, nehovoriac o nenávratných škodách na zdraví a životoch obyvateľov. Verím, že táto nová a moderná technika bude pre ďalších 26 obcí a miest prínosom a pomôže im účinne zvládnuť krízové situácie,“ povedal štátny tajomník ministerstva vnútra Marián Saloň.

V Obecných novinách 9-10/25016 na str 19.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.07.2024
Technická a finančná pomoc Európskej investičnej banky pre slovenské samosprávy
O možnostiach spolupráce medzi mestami a obcami na Slovensku rokoval predseda ZMOS Jozef Božik so zástupkyňou Európskej investičnej banky na Slovensku Zuzanou Kaparovou.
viac
12.07.2024
Vláda chce preveriť pripravenosť civilnej ochrany, označila to za prioritu
Vláda chce preveriť pripravenosť prostriedkov civilnej ochrany a krízového manažmentu. Nevylučuje ani investície do tejto oblasti. Tieto ciele zo svojho programového vyhlásenia kabinet označil za priority. Vyplýva to z dokumentu schváleného v stredu (10. 7.).
viac
16.07.2024
BSK pokračuje v príprave ďalších etáp cestného obchvatu regiónu Malokarpatska
Regionálne cesty v Bratislavskom kraji patria k najvyťaženejším na celom Slovensku, nakoľko po nich prejde až do 30 000 áut denne. Veľký problém spôsobuje tranzitná doprava aj v intravilánoch miest a obcí.
viac
12.07.2024
Úvodné rokovanie s organizáciami zodpovednosti výrobcov
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik rokoval so zástupcami jednotlivých organizácií zodpovednosti výrobcov pre vyhradené prúdy odpadov z obalov a odpadov z neobalových výrobkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %