Nedeľa 18.04.2021
Dnes má meniny 
Valér
°C
01.04.2021 08:00

Nový komunitný plán má zvýšiť kvalitu života znevýhodnených


Ilustračná snímka: (tasr).


Nový Komunitný plán sociálnych služieb mesta Liptovský Mikuláš na roky 2021 až 2025 bude zameraný na zvyšovanie kvality života znevýhodnených obyvateľov.


Radnica spolu s odborníkmi už finišuje s jeho prípravou, na dokumente pracovali od novembra minulého roka.

„V nadchádzajúcom päťročnom období budú našou prioritou seniori, ľudia so zdravotným hendikepom, rodiny s deťmi, mládež v ohrození, Rómovia či obyvatelia bez prístrešia. Komunitný plán bude obsahovať súhrnné informácie o sociálnych službách a plánoch ich rozvoja v našom meste, stanoví ciele, priority a potreby cieľových skupín obyvateľov,” zhrnula Erika Sabaková zo sociálneho odboru radnice.

Do tvorby plánu sa prostredníctvom dotazníka elektronicky alebo písomne mohli na základe viacerých výziev zapojiť všetci obyvatelia Liptovského Mikuláša.

„Spracovaný dokument zverejníme a verejnosť ho bude môcť pripomienkovať. Následne pôjde v júni na schválenie do mestského zastupiteľstva,” dodala Sabaková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.10.2016
Cyklochodník predĺžia až do Liptovskej Ondrašovej
Niekoľkokilometrový úsek cyklochodníka popri Váhu v Liptovskom Mikuláši, ktorý je súčasťou veľkého slovensko-poľského projektu postupného budovania Historicko-kultúrno-prírodnej cesty okolo Tatier, radnica predĺži o ďalších 1400 metrov.
viac
18.11.2018
Pohľad na prírodu očami mentálne postihnutých ľudí zmapuje výstava v L. Mikuláši
Výtvarné práce s prírodnými motívmi, ktorých autormi sú deti, mládež i dospelí s rôznym druhom mentálneho postihnutia, prinesie výstava Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva s názvom Príroda našimi očami. Vernisáž sa uskutoční vo štvrtok 22. novembra v priestoroch múzea v Liptovskom Miku
viac
16.11.2020
SGI vydáva manuál pre samosprávy, ako plánovať sociálne služby
Návod na to, ako vypracovať komunitný plán sociálnych služieb vrátane analytických materiálov, ktoré musia byť jeho integrálnou súčasťou, prináša nový manuál Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI) a Ústavu verejnej politiky.
viac
15.12.2020
Nitra chce do tvorby nového územného plánu zapojiť aj verejnosť
Mesto Nitra bude mať nový územný plán. Radnica už začala s jeho prípravou, do ktorej postupne zapája odbory mestského úradu i odborníkov z praxe a z akademickej obce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %