Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
16.02.2021 12:40

Nový mestský informačný systém by mali realizovať už tento rok


Liptovský Mikuláš.


V Liptovskom Mikuláši by v tomto roku mali začať s realizáciou nového mestského navigačno-informačného systému.


Bude obsahovať moderné a jednotné prvky, zároveň sprehľadní mesto pre návštevníkov i domácich obyvateľov. Na sociálnej sieti o tom informoval liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.

„Nekomerčný systém navedie k najvýznamnejším atrakciám, ale aj k dôležitým bodom záujmu, ktorých bude vyše 70. Najskôr pomôže pri všeobecnej orientácii motorizovaných návštevníkov mesta, v budúcom roku ho dobudujeme aj navigačným systémom pre peších,” konkretizoval primátor.

Blcháč verí, že po pandemických časoch pôjde o ďalší z impulzov, ktorý prebudí záujem turistov o Liptovský Mikuláš. Zároveň má prispieť k ich spokojnosti po návšteve mesta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.12.2019
O aktuálnom dianí v meste informuje nová mobilná aplikácia
Aktuálne informácie o dianí v Liptovskom Mikuláši poskytne nová mobilná aplikácia. Podľa hovorkyne mesta Viktórie Čapčíkovej má novinka zabezpečiť efektívnejšiu komunikáciu medzi liptovskomikulášskou radnicou a obyvateľmi.
viac
28.01.2020
Vývoz stavebného odpadu v meste zneužívali,VPS preto zavádzajú limity
Verejnoprospešné služby (VPS) mesta Liptovský Mikuláš zavádzajú limit prijímania drobného stavebného odpadu na zbernom dvore. Dôvodom je podľa hovorkyne mesta Viktórie Čapčíkovej zneužívanie príjmu tohto odpadu stavebnými firmami.
viac
05.09.2020
Najviac peňazí z mestskej kasy má budúci rok ísť na školstvo
Rozpočet mesta Liptovský Mikuláš na budúci rok je už v príprave. Budú z neho financovať školstvo, miestne komunikácie aj odpadové hospodárstvo. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
30.10.2020
Tri grácie chce radnica vrátiť na Námestie mieru
Súsošie Tri grácie, ktoré do roku 2016 zdobilo Námestie mieru v Liptovskom Mikuláši, čaká na opätovnú inštaláciu v depozitári mestského múzea.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %