Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
02.06.2020 12:05

Nový prezident Hasičského a záchranného zboru


Snímka zdroj: (mvsr).


Minister vnútra Roman Mikulec včera (1. 6.) vymenoval nového prezidenta Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Pavla Mikuláška, ktorý má za sebou 27-ročnú kariéru hasiča.


„Prácu hasičov si veľmi vážim a považujem ju za celoživotnú službu, ktorá si vyžaduje odvahu, statočnosť a obetavosť. Pavol Mikulášek je skúsený hasič, ktorý sa vracia na čelo HaZZ a ja verím, že zbor bude v správnych rukách. Prajem mu dostatok odhodlania a entuziazmu v jeho funkcii, veľa úspechov vo forme účinnej prevencie, ktorá prinesie čo najmenej požiarov a  pripravenosť zboru na zvládnutie nástrah prírody,“ povedal minister vnútra pri uvedení nového hasičského prezidenta do funkcie.

Pavol Mikulášek sa stal hasičom  v júli 1993 ako starší požiarnik v Mestskom požiarnom zbore v Bratislave. Prešiel viacerými pozíciami, ako  operačný dôstojník,  veliteľ  zmeny až po veliteľa zboru v Bratislave, kde pôsobil 13 rokov.  V roku 2010 sa stal riaditeľom Krajského riaditeľstva  HaZZ v Bratislave a v auguste 2011 bol ministrom vnútra vymenovaný za prezidenta HaZZ. Do tejto funkcie sa vracia z Okresného riaditeľstva HaZZ v Malackách, kde pôsobil ako vedúci prevádzkovo technického oddelenia.

„Ponuku ministra vnútra som prijal ako výzvu, ku ktorej pristúpim s veľkou zodpovednosťou. Ako dlhoročný hasič chcem poskytnúť  kolegom všetko potrebné pre zlepšenie podmienok výkonu služby. Zameriam sa najmä na zabezpečenie akcieschopnosti techniky a výstroja hasičov. Veľa práce nás čaká aj v oblasti úpravy zákonov a interných predpisov. Rád by som pokračoval v prehlbovaní spolupráce s Dobrovoľnou požiarnou ochranou, v ktorej vidím veľký potenciál,“  uviedol nový prezident slovenských hasičov.

Pavol Nereča z funkcie prezidenta odchádza na vlastnú žiadosť a svoje skúsenosti využije vo funkcii viceprezidenta. Doterajší viceprezident Adrián Mifkovič odchádza taktiež na vlastnú žiadosť a v službe pokračuje na Krajskom riaditeľstve HaZZ v Trnave. Obom minister vnútra poďakoval za ich doterajšie pôsobenie. 

Autor: (Barbara TÚROSOVÁ, riaditeľka tlačového odboru MV SR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.08.2019
Hasičský a záchranný zbor má nového prezidenta
Ministerka vnútra SR Denisa Saková 27. augusta vymenovala do funkcie prezidenta Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Pavla Nereču, ktorý doteraz pôsobil ako riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre.
viac
05.10.2020
Minister vnútra absolvoval pracovnú cestu v Prešovskom kraji
Minister vnútra Roman Mikulec absolvoval 2. októbra 2020 pracovnú cestu v Starej Ľubovni a Kežmarku.
viac
24.05.2021
Minister vnútra navštívil unikátne tréningové centrum Záchrannej služby Košice
Minister vnútra Roman Mikulec navštívil v Košiciach jedinečné moderné tréningové centrum Záchrannej služby. Prostredníctvom najmodernejších technológií sa v modelových priestoroch prakticky vzdelávajú záchranári a vodiči sanitiek.
viac
09.09.2021
Spolupráca štátu a samospráv je kľúčová, ukázalo sa to aj pri pandémii COVID-19
Minister vnútra Roman Mikulec sa včera zúčastnil na 31. sneme, ktorý organizovalo Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) a ktorý bol zároveň oslavou 30 rokov Združenia miest a obcí Slovenska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %