Sobota 13.04.2024
Dnes má meniny 
Aleš
°C
04.03.2022 07:30

Novým partnerským mestom Liptovského Mikuláša je Nový Targ


Nový Targ.


Novým partnerským mestom Liptovského Mikuláša sa stal poľský Nový Targ. Návrh dohody o partnerských vzťahoch a spolupráci podpísali predstavitelia oboch samospráv. Informovala o tom hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková.


Mestá doposiaľ spolupracovali na rôznych projektoch a chcú v tom pokračovať. "Naším zámerom je rozvoj cezhraničnej spolupráce pri čerpaní externých zdrojov financovania projektov," načrtol liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč. Priblížil, že Liptovský Mikuláš s Novým Targom realizoval napríklad projekt Skateboard bez hraníc, v rámci ktorého zmodernizovali skejtpark.

Hovorkyňa dodala, že najrozsiahlejšou aktivitou v rámci spoločných projektov boli dve etapy cyklochodníka z Okoličného do Liptovskej Ondrašovej. Výsledkom spolupráce je aj osadenie lavičiek a cyklostojanov v pešej zóne mesta.

Liptovský Mikuláš má v súčasnosti na Slovensku v partnerstve Galantu, Michalovce a Terchovú, v Poľsku Žywiec, v Českej republike Opavu, vo Fínsku Kemi, v Maďarsku Kiskőrös, v Grécku Kalamariu, v Srbsku Bačku Palanku a vo Francúzsku Annecy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.05.2020
Budúci rok by v Liptovskom Mikuláši mali začať stavať atletický štadión
Nový štvordráhový atletický štadión majú na budúci rok začať stavať v Liptovskom Mikuláši. Športovisko vyrastie na Nábreží Aurela Stodolu, na výstavbu prispel aj Slovenský atletický zväz (SAZ). Informovala o tom hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.
viac
19.11.2020
Náučný chodník ukončený výhľadňou otvorili v mestskej časti Hrabové
Náučný chodník Za krásami bytčianskej prírody, ktorý končí výhľadňou, sprístupnili v stredu v mestskej časti Bytče Hrabové. Oba prvky infraštruktúry sú hlavným výstupom spoločného projektu Bytče a poľského partnera Gminy Strumień.
viac
01.04.2021
Nový komunitný plán má zvýšiť kvalitu života znevýhodnených
Nový Komunitný plán sociálnych služieb mesta Liptovský Mikuláš na roky 2021 až 2025 bude zameraný na zvyšovanie kvality života znevýhodnených obyvateľov.
viac
26.07.2021
VÚB banka a ZMOS vstúpili do šiesteho roku spolupráce
VÚB banka a Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) opäť podpísali Zmluvu o spolupráci a partnerstve a potvrdili tak túto výnimočnú kooperáciu už šiesty rok po sebe.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %