Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
27.12.2023 02:10

NSK plánuje vybudovať nové zariadenie sociálnych služieb


Ilustračná snímka (TASR)


Nitriansky samosprávny kraj (NSK) pripravuje výstavbu nového zariadenia sociálnych služieb (ZSS) v obci Dolné Lefantovce neďaleko Nitry. Kraj sa už dohodol s obcou na kúpe pozemkov za symbolické jedno euro.


Úrad NSK chce na výstavbu nového ZSS využiť výzvu ministerstva práce, ktorá umožňuje využitie financií zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). "Kraj ako prijímateľ podpory môže pomocou štátnej podpory realizovať výstavbu zariadenia podporovaného bývania, zariadenia pre seniorov, zariadenia opatrovateľskej služby, domova sociálnych služieb a špecializovaného zariadenia pre osoby, ktoré dovŕšili dôchodkový vek," uvádza sa v materiáli, ktorý na svojom decembrovom rokovaní schválili krajskí poslanci.         

Ako sa v ňom ďalej konštatuje, NSK má záujem v spolupráci s obcou Dolné Lefantovce vybudovať dve zariadenia sociálnych služieb, každé pre 40 klientov. "V zmysle podmienok uvedenej podpory ŠFRB môže súčasne vybudovať zariadenie sociálnych služieb a obstarať aj technickú vybavenosť," doplnil Úrad NSK.

 

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.12.2018
Kapacita zariadení pre seniorov na Slovensku je alarmujúco nedostatočná
Najvyšší kontrolný úrad vyzýva zodpovedných prijímať také strategické opatrenia, ktoré prispejú k zvýšeniu kapacít zariadení sociálnych služieb pre seniorov a zároveň povedú k lepšiemu finančnému ohodnoteniu práce opatrovateľov.
viac
06.04.2019
Obec Dúbravy postaví zariadenie sociálnych služieb s kapacitou 40 osôb
Zariadenie sociálnych služieb pre seniorov a ľudí so zdravotným postihnutím s kapacitou 40 osôb chce vybudovať do dvoch rokov obec Dúbravy v okrese Detva. Domov chcú postaviť v susedstve obecného úradu z pôžičky od Štátneho fondu rozvoja bývania. Náklady sú v projekte vyčíslené asi na 900-tis. eur.
viac
20.07.2019
Malá letná olympiáda klientov zariadení sociálnych služieb
Záštitu nad podujatím, na ktorom sa zúčastnilo viac ako sto klientov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK, prevzal nitriansky župan Milan Belica.
viac
17.04.2020
Snina uspela s projektom denného stacionára
V snahe vyjsť v ústrety obyvateľom odkázaným na pomoc iných, no nespĺňajúcim podmienky pre umiestnenie v sociálnych zariadeniach sa mesto Snina uchádzalo o dotáciu na projekt Zariadenie opatrovateľskej služby a denný stacionár v meste Snina.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %