Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
27.09.2021 03:25

NSK podporí rekonštrukciu a výstavbu štadióna sumou 350-tis.eur


Ilustračná snímka, zdroj: Nové Zámky


Nitriansky samosprávny kraj (NSK) podporí projekt rekonštrukcie a výstavby atletického štadióna v Nových Zámkoch.


Spolufinancovanie projektu vo výške 350.000 eur formou združenia finančných prostriedkov schválili krajskí poslanci. Súčasne uložili riaditeľke Úradu NSK zaradiť túto sumu do budúcoročného rozpočtu NSK, informovala hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová.       

Žiadateľom spolufinancovania bolo mesto Nové Zámky. Podľa primátora Nových Zámkov Otokara Kleina si športový areál v mestskej časti Sihoť vyžaduje rekonštrukciu atletického oválu, skokanských a vrhačských sektorov. Novozámocký atletický klub sa napriek tomu, že pracuje v amatérskych podmienkach a venuje sa prevažne mládeži do 19 rokov, dlhodobo zaraďuje do TOP 10 klubov na Slovensku z vyše 180 aktuálne registrovaných. Jeho zástupcovia doteraz vybojovali 376 titulov majstrov Slovenska, klub vychoval mnohých úspešných reprezentantov SR vo všetkých vekových kategóriách, skonštatoval primátor.       

Projekt je koncipovaný tak, aby štadión spĺňal kritériá Medzinárodnej atletickej federácie (IAAF) pre organizovanie medzinárodných atletických podujatí v mládežníckych kategóriách. Sekundárne bude štadión k dispozícii aj na tréningy a testovanie pre iné športy. Bude slúžiť i verejnosti na organizované atletické podujatia a tréningy. "Mesto Nové Zámky navrhuje formu združenia finančných prostriedkov za účelom zhodnotenia a výstavby atletického štadióna v Nových Zámkoch s jeho využívaním pre účely celého Nitrianskeho samosprávneho kraja," uviedol Klein.       

Celkové výdavky projektu podľa rozpočtu sú 1.106.891 eur. Schválená výška finančného príspevku zo Slovenského atletického zväzu je 400.000 eur. Spolufinancovanie mesta Nové Zámky je v sume 350.000 eur.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.01.2018
Nové Zámky sa zapoja do projektu budovania cyklotrás
Mesto Nové Zámky sa zapojí do projektu s názvom KOMBI, ktorého cieľom je vybudovanie siete cyklotrás v slovensko-maďarskom pohraničí. Hlavným partnerom projektu je Európske zoskupenie územnej spolupráce (EZÚS) Pons Danubii.
viac
19.07.2021
Mesto Sabinov chce zrekonštruovať zimný štadión
V roku 2014 sa ho podarilo mestu z prostriedkov v rámci cezhraničnej spolupráce s Poľskom zastrešiť. Teraz sa chcú podľa primátora Michala Repaského pustiť do prípravy projektovej dokumentácie na jeho obnovu.
viac
12.11.2021
Multifunkčný športový areál na Sihoti má prejsť rozsiahlou obnovou
Mesto Nové Zámky pripravuje rozsiahlu obnovu mestského multifunkčného športového areálu na Sihoti. Radnica chce z neho vytvoriť priestor na šport, oddych i rôzne služby doplnkového charakteru. Zámer už schválili aj mestskí poslanci.
viac
19.05.2022
Mesto získalo dotáciu na rekonštrukciu športového areálu Sihoť
Mesto Nové Zámky získalo dotáciu z Fondu na podporu športu na mestský multifunkčný športový areál na Sihoti. Celkové výdavky na rekonštrukciu areálu sú vyčíslené na takmer 800 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %