Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
10.05.2024 10:05

NSK predĺžil zmluvu s Arrivou do roku 2031, garantuje nemenné cestovné


Snímka zdroj: Nitralive


Poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) schválili predĺženie zmluvy s regionálnym dopravcom Arriva do roku 2031. Počas tohto obdobia budú mať cestujúci garantované ceny cestovných lístkov, ktoré sa nebudú meniť.


"Tarifa bude fixná a platná vo všetkých siedmich okresoch Nitrianskeho kraja bez toho, aby sa v nej odzrkadlil vývoj trhu, inflácia či nariadenia Európskej únie," povedal predseda NSK Branislav Becík.         

Potvrdil, že ceny cestovného krajská samospráva udrží na stanovenej úrovni nielen v prípade, že by došlo k rapídnemu nárastu cien pohonných látok, ale aj v prípade akýchkoľvek iných finančných nárokov. "Bremeno ponesie NSK, nie cestujúci," skonštatoval.         

Nemenné zostáva aj aktuálne cestovné pre všetkých seniorov v dôchodkovom veku, ktorí cestujú za jednotnú cenu 30 centov po celom kraji. Rovnako zostane cestovné nezmenené pre držiteľov zlatej a platinovej Janského plakety a Kňazovického medaily a pre bývalých politických väzňov.         

Dopravca podľa vyjadrenia Becíka najmä v rokoch 2020 až 2023 významne investoval do obnovy svojho vozidlového parku a vybraných autobusových staníc v kraji. Celková investícia prevýšila 27 miliónov eur.         

Aktuálne je väčšina autobusov regionálnej dopravy klimatizovaná, vybavená možnosťou pripojenia na wi-fi, svetelnou informačnou tabuľou a spĺňa európske štandardy v oblasti emisií. Približne tretina z celkového počtu 427 autobusov je nízkopodlažných.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.08.2017
Štúrovo vlani uhradilo náklady za MHD vo výške viac ako 50 000 eur
Mesto Štúrovo v okrese Nové Zámky krylo z mestského rozpočtu náklady na mestskú hromadnú dopravu za rok 2016 vo výške 50 700 eur.
viac
23.10.2017
Nitra chce pokutovať každý výpadok spoja MHD sumou 1000 eur
Mestská hromadná doprava v Nitre by mala začať od 6. novembra tohto roka fungovať podľa pôvodného grafikonu a bez obmedzení.
viac
13.08.2021
ARRIVA bude zabezpečovať MHD v Komárne aj ďalších desať rokov
Spoločnosť ARRIVA a mesto Komárno podpísali zmluvu, na základe ktorej bude ARRIVA zabezpečovať mestskú hromadnú dopravu najbližších desať rokov. Zmluva cestujúcim prinesie modernizáciu vozového parku a zvýšenie kvality cestovania.
viac
30.09.2021
Víťazom súťaže na nového regionálneho dopravcu v BSK sa stala Arriva
Víťazom tendra na nového autobusového regionálneho dopravcu v Bratislavskom kraji sa stala spoločnosť Arriva Mobility Solutions, ktorá ponúkla v súťaži najnižšiu cenovú ponuku. Pre TASR to potvrdili z BSK. Dopravcu vyzvali už k podpisu zmluvy, no doposiaľ sa tak nestalo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %