Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
30.11.2023 02:50

NSK zrekonštruoval cestu medzi Levicami a Demandicami


Ilustračná snímka (TASR)


Nitriansky samosprávny kraj (NSK) ukončil rekonštrukciu cesty II/564 medzi Levicami a Demandicami. Ako uviedol NSK, súčasťou modernizácie cesty boli okrem rekonštrukcie vozovky aj úprava chodníkov, spevnenie krajníc a svahov, dobudovanie bezpečnostných prvkov pri ceste a úprava autobusových zastávok


Stavebné práce boli ukončené už v októbri, kraj cestu oficiálne odovzdal do užívania v novembri. "Súčasťou obnovy povrchu vozovky je viac ako 100.000 štvorcových metrov nových asfaltových vrstiev. Úprava vozovky spočívala v zrezaní a dosypaní krajníc, vyčistení priekop, výmene zvodidiel a doplnení zvislého, ale aj vodorovného dopravného značenia," informoval NSK.         

Ako doplnil, výsledkom rekonštrukcie je zvýšenie nosnosti vozovky na celom úseku. Odstránili sa tiež bodové chyby a spevnili sa krajnice cestného telesa. "Tie už boli rizikové pre všetkých účastníkov cestnej premávky," pripomenul NSK.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.03.2020
V Leviciach začínajú s rekonštrukciou miestnych komunikácií
V Leviciach sa od začiatku tohto týždňa začína plánovaná rekonštrukcia miestnych komunikácií Sládkovičovej, Tyršovej a Saratovskej ulice. Celkové náklady na ich rekonštrukciu a obnovu sú vyčíslené na 225 000 eur.
viac
14.05.2020
Prešov sa pripravuje na výmenu hydroizolácie nad predstaničným podchodom
Mesto Prešov si dalo vypracovať realizačnú projektovú dokumentáciu k hydroizolácii podchodu na Masarykovej ulici, ktorá spôsobuje priesaky vody do zrekonštruovaného predstaničného priestoru. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Tomek.
viac
23.07.2020
Na Peknej ceste mesto upraví budovu pôvodnej horárne
Hlavné mesto a Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB) pripravujú obnovu pôvodnej horárne v areáli bývalých muničných skladov na Peknej ceste v bratislavských Krasňanoch.
viac
21.05.2021
Na uzavretú cestu pri Utekáči vyslal kraj geostatika
Cesta III/2724 je momentálne uzavretá pre všetku dopravu, o jej sprejazdnení aspoň v jednom jazdnom pruhu rozhodne statik. Cestu medzi Sihlou a Utekáčom má kraj ambíciu kompletne zrekonštruovať z eurofondov, práce by mohli začať ešte tento rok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %