Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
03.05.2023 11:40

O financie z rozpočtu mesta sa uchádza 18 komunitných projektov


Na archívnej snímke pohľad na fontánu a v pozadí výškovú budovu na Námestí SNP v Partizánskom. Snímka zdroj: (tasr).


Verejnosť bude môcť opäť rozhodnúť o občianskych zámeroch, ktoré mesto Partizánske podporí financiami zo svojho rozpočtu.


O hlasy občanov sa bude na základe rozhodnutia rady pre komunitný participatívny rozpočet uchádzať 18 projektov. Informovala o tom Martina Skaličanová z mestského úradu.

O tom, ktoré komunitné projekty získajú financie z rozpočtu na realizáciu, môžu obyvatelia rozhodnúť prostredníctvom SMS hlasovania. To potrvá do 15. mája. Radnica finančne podporí prvých desať zámerov, dostať musia minimálne 50 SMS hlasov.

Obyvatelia môžu svojimi hlasmi podporiť Baťoviansky rínok, vybudovanie oddychových alebo zelených zón pri viacerých školách, pohybovú výchovu predškolákov i piaty ročník večerného behu mestom. O podporu z rozpočtu mesta sa uchádzajú aj projekty Krása v krojoch ukrytá, Snoezelen, úprava centra Návojoviec, Zviera ako spoločník a terapeut, Spolupracujme spolu či Hry pre radosť.

Rozhodnúť o zlepšení komunitného života v Partizánskom prostredníctvom projektov mohla verejnosť po prvý raz v roku 2016. V tomto roku vyčlenila radnica na projekty 20 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.11.2020
Začalo sa hlasovanie o projektoch participatívneho rozpočtu Trnavského kraja
Od 2. až do 15. novembra sa v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) koná hlasovanie o podpore projektov z participatívneho rozpočtu (PR). V rámci jeho druhého ročníka obyvatelia môžu hlasovať online za najmenej tri spomedzi 105 projektov.
viac
05.03.2021
Novozámčania môžu hlasovať o verejnoprospešných projektoch
V Nových Zámkoch sa o financie z participatívneho rozpočtu uchádza 11 verejnoprospešných projektov. O tom, ktorý z nich bude podporený, rozhodne verejnosť v elektronickom hlasovaní.
viac
02.10.2021
KSK spúšťa participatívny rozpočet, o projektoch rozhodne hlasovaním verejnosť
Košický samosprávny kraj (KSK) vyhlasuje výzvu na predkladanie návrhov o verejnoprospešných projektoch, ktoré sa zrealizujú v rámci participatívnej časti krajského rozpočtu. Občania tak budú môcť po prvýkrát v histórii kraja rozhodovať, kam pôjdu verejné peniaze.
viac
13.03.2023
Trnavčania môžu hlasovať o investíciách do verejného priestoru
Do konca marca môžu Trnavčania zahlasovať za projekty pilotného ročníka participatívneho procesu. Ten po niekoľkých rokoch nahradil participatívny rozpočet a pozmenil pravidlá. Informovala o tom hovorkyňa radnice Veronika Majtánová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %