Sobota 31.10.2020
Dnes má meniny 
Aurélia
°C
09.04.2020 10:20

O štipendium Martina Filka je možné požiadať do konca apríla


Ilustračná snímka: (int.).


Vďaka štipendiu môžu slovenskí študenti z najlepších svetových univerzít získať pokrytie študijných nákladov počas maximálne dvoch akademických rokov, za čo sa zaviažu pracovať tri roky po ukončení štúdia v štátnej správe.


Informoval o tom odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.      

Jedným z úspešných žiadateľov o štipendium bol aj Samo Varsik, v súčasnosti zamestnanec Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP). O štipendium sa uchádzal v roku 2015 ako novoprijatý študent jednej z londýnskych univerzít. Motiváciou pre neho bola túžba vrátiť sa po skončení štúdia v zahraničí domov a získať prvé pracovné skúsenosti práve na Slovensku. Z ponúkaných pracovných pozícií v štátnej správe sa rozhodol pre Inštitút vzdelávacej politiky, ktorý pôsobí na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vzdelávanie bolo pre neho oblasťou, s ktorou sa ako študent ekonómie často stretával, venoval sa jej dokonca aj vo svojej bakalárskej práci. Podľa jeho slov má slovenský vzdelávací systém dodnes výrazné deficity, aj preto padla voľba práve na IVP.      

Štipendium podporí štúdium na popredných zahraničných vysokých školách vo vybraných odboroch, pričom sa uprednostňuje najmä štúdium v oblasti ekonómie, matematiky, štatistiky a verejnej politiky. Podmienkou je, aby zvolená vysoká škola bola umiestnená do 200. miesta v rebríčku hodnotenia v jednom z dvoch svetových rebríčkov kvality vysokých škôl.      

Štipendium Martina Filka je grantový program na posilnenie analytických kapacít vo verejnej správe. Výber sa uskutočňuje na 24 pozícií, ktoré ponúka deväť ministerstiev, ako aj Úrad vlády SR a Rada pre rozpočtovú zodpovednosť.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.02.2017
Do Košíc prichádza Burza príležitostí
Štátny inštitút odborného vzdelávania organizuje atraktívne podujatie, ktoré bude sprevádzať záujem škôl, žiakov aj zamestnávateľov. Burza príležitostí otvorí široké ponuky na prezentáciu šikovných žiakov, ambicióznych škôl a spoločensky zodpovedných zamestnávateľov.
viac
03.08.2017
Banskobystrickí študenti môžu mesto požiadať o štipendium
Študenti stredných a vysokých škôl s trvalým pobytom v Banskej Bystrici sa môžu do 15. septembra uchádzať o poskytnutie štipendia z fondu Andreja Hanzlíka na školský rok 2017/2018.
viac
03.09.2019
Rómski študenti SOŠ môžu požiadať o finančnú podporu
Rómovia študujúci na strednej odbornej škole (SOŠ) môžu požiadať o finančný príspevok, ktorý možno využiť v rámci štúdia i pri hľadaní budúceho zamestnania.
viac
26.08.2020
Školy sa môžu zapojiť do projektu, ktorý organizuje inovačné workshopy
Školy sa môžu zapojiť do národného projektu inovujme.sk, ktorý organizuje rôzne inovačné workshopy. TASR o tom informoval vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) Stanislav Jurikovič s tým, že do programu sa zapájajú startupy i podniky z regiónu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.88 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %