Pondelok 25.05.2020
Dnes má meniny 
Urban
°C
09.04.2020 10:20

O štipendium Martina Filka je možné požiadať do konca apríla


Ilustračná snímka: (int.).


Vďaka štipendiu môžu slovenskí študenti z najlepších svetových univerzít získať pokrytie študijných nákladov počas maximálne dvoch akademických rokov, za čo sa zaviažu pracovať tri roky po ukončení štúdia v štátnej správe.


Informoval o tom odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.      

Jedným z úspešných žiadateľov o štipendium bol aj Samo Varsik, v súčasnosti zamestnanec Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP). O štipendium sa uchádzal v roku 2015 ako novoprijatý študent jednej z londýnskych univerzít. Motiváciou pre neho bola túžba vrátiť sa po skončení štúdia v zahraničí domov a získať prvé pracovné skúsenosti práve na Slovensku. Z ponúkaných pracovných pozícií v štátnej správe sa rozhodol pre Inštitút vzdelávacej politiky, ktorý pôsobí na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vzdelávanie bolo pre neho oblasťou, s ktorou sa ako študent ekonómie často stretával, venoval sa jej dokonca aj vo svojej bakalárskej práci. Podľa jeho slov má slovenský vzdelávací systém dodnes výrazné deficity, aj preto padla voľba práve na IVP.      

Štipendium podporí štúdium na popredných zahraničných vysokých školách vo vybraných odboroch, pričom sa uprednostňuje najmä štúdium v oblasti ekonómie, matematiky, štatistiky a verejnej politiky. Podmienkou je, aby zvolená vysoká škola bola umiestnená do 200. miesta v rebríčku hodnotenia v jednom z dvoch svetových rebríčkov kvality vysokých škôl.      

Štipendium Martina Filka je grantový program na posilnenie analytických kapacít vo verejnej správe. Výber sa uskutočňuje na 24 pozícií, ktoré ponúka deväť ministerstiev, ako aj Úrad vlády SR a Rada pre rozpočtovú zodpovednosť.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.02.2017
Do Košíc prichádza Burza príležitostí
Štátny inštitút odborného vzdelávania organizuje atraktívne podujatie, ktoré bude sprevádzať záujem škôl, žiakov aj zamestnávateľov. Burza príležitostí otvorí široké ponuky na prezentáciu šikovných žiakov, ambicióznych škôl a spoločensky zodpovedných zamestnávateľov.
viac
03.08.2017
Banskobystrickí študenti môžu mesto požiadať o štipendium
Študenti stredných a vysokých škôl s trvalým pobytom v Banskej Bystrici sa môžu do 15. septembra uchádzať o poskytnutie štipendia z fondu Andreja Hanzlíka na školský rok 2017/2018.
viac
09.11.2018
V Bratislave a Košiciach sa počas StudyFestu predstavia zahraničné školy
Záujemcovia o štúdium v zahraničí budú mať počas nadchádzajúceho víkendu (10.-11. 11.) v Bratislave a Košiciach možnosť zúčastniť sa na veľtrhu zahraničných vysokých a stredných škôl StudyFest. Predstaví sa na ňom 13 vzdelávacích inštitúcií z Veľkej Británie, Holandska, Dánska, Fínska a Kanady.
viac
04.03.2020
Stážisti opäť na župe
Bratislavský samosprávny kraj dáva v marci už po tretí raz možnosť študentom vysokých škôl stážovať priamo na úrade samosprávneho kraja. Študenti sa môžu na platenú polročnú stáž hlásiť do 10. marca 2020.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %