Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
22.10.2022 11:10

Občania môžu hlasovať za projekty v participatívnom rozpočte


Ilustračná snímka, zdroj:. mesto Banská Bystrica


Obyvatelia Banskej Bystrice môžu hlasovať za projekty v participatívnom rozpočte. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa Banskej Bystrice Dominika Adamovičová s tým, že občania tak môžu urobiť do 11. novembra.


Pripomenula, že hlasovať sa dá v priestoroch informačného centra v Radnici na Námestí SNP 1 a v klientskom centre mestského úradu. "Môže tak urobiť každý, kto dosiahne vek 15 rokov, má trvalý alebo prechodný pobyt v Banskej Bystrici alebo v meste študuje," spomenula s tým, že Banskobystričania majú možnosť podporiť najmenej jeden a maximálne štyri projekty.       

Návrhy sa dotýkajú napríklad zveľadenia okolia domovov, skvalitnenia verejných priestranstiev alebo usporiadania kultúrnych a športových podujatí. Podľa hovorkyne v zozname siedmich projektov sú Radvanská záhrada, Komunitná záhrada Poľná či projekt s názvom Meranie a zvyšovanie kvality vody v Tajovskom potoku. Bližšie informácie sa o jednotlivých návrhoch záujemcovia dozvedia priamo na mieste hlasovania alebo na webovej stránke mesta.       

Participatívny rozpočet je osem rokov súčasťou rozpočtovej politiky mesta Banská Bystrica. Medzi najúspešnejšie návrhy obyvateľov s najviac hlasmi získanými vo verejnom hlasovaní rozdelia 40.000 eur. Maximálna výška financií na jeden projektový návrh je 10.000 eur. Uskutočnenie víťazných projektov bude v roku 2023.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.12.2020
Víťazom participatívneho rozpočtu je kvetinový erb mesta
Víťazom tohtoročného participatívneho rozpočtu mesta Banská Bystrica je kvetinový erb mesta, obnova zábradlí a chodníkov. Projekt s názvom Urpínske serpentíny II. získal 162 hlasov. Informovala o tom Dominika Mojžišová z kancelárie banskobystrického primátora.
viac
30.10.2021
Za projekty, na ktoré dá Banská Bystrica tisíce eur, už možno hlasovať
Do 30. novembra je možné hlasovať v priestoroch Informačného centra v historickej radnici na Námestí SNP v Banskej Bystrici alebo v klientskom centre magistrátu za projekty v participatívnom rozpočte.
viac
29.11.2021
Hlasovanie za projekty v participatívnom rozpočte mesto pozastavilo
Hlasovanie za projekty v participatívnom rozpočte mesta Banská Bystrica je dočasne prerušené. Dôvodom je 90-dňový núdzový stav, ako aj zákaz vychádzania. Informoval o tom banskobystrický magistrát na sociálnej sieti.
viac
22.12.2021
Banskobystričania rozhodli, že mesto zveľadí Urpínske serpentíny i parčík Sissi
O sumu 40 000 eur z participatívneho rozpočtu mesta Banská Bystrica sa podelia projekty Urpínske serpentíny III., 100 nových stromov pre Banskú Bystricu, Radvanská záhrada a Revitalizácia parčíka cisárovnej Sissi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %