Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
21.10.2020 10:40

Obce môžu požiadať o covid terénnych asistentov v MRK


Ilustračná snímka.


Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity spustil výzvu na predkladanie žiadostí o terénnych asistentov, ktorí pomôžu s monitorovaním stavu rizika či možností nákazy a vývinu ochorenia COVID-19 priamo v dotknutých MRK.


Dátum uzavretia hodnotiaceho kola je  posledný deň každého kalendárneho mesiaca. Výzva je otvorená od 14. októbra 2020.

Od polovice októbra môžu obce s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít žiadať o zapojenie sa do Národného projektu Podpora činností zameraných na riešenie nepriaznivých situácií súvisiacich s ochorením COVID-19 v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít (ďalej „NP COVID MRK“). Pomáhať im v tom budú terénni asistenti COVID. Obce, ktoré chcú pomôcť s riešením situácie obyvateľov marginalizovaných rómskych komunít v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19, môžu požiadať o terénnych asistentov. Tí pomôžu s monitorovaním stavu rizika či možností nákazy a vývinu ochorenia COVID-19 priamo v dotknutých komunitách. Výzvu na predkladanie žiadostí spustil Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity, ktorý národný projekt realizuje.

Projekt má pomôcť obciam, v ktorých zatiaľ nie je žiadna pomáhajúca profesia (napr. terénny sociálny pracovník, komunitné centrá, miestna občianska poriadková služba) a neprebiehajú tam iné projekty (napr. Zdravé regióny). Zoznam oprávnených obcí vychádza z Atlasu rómskych komunít z rokov 2013 a 2019. Aktuálne túto podmienku spĺňa 354 obcí. Okrem miest a obcí sa môžu prihlásiť aj mimovládne organizácie, ktoré už majú skúsenosť s riešením projektových aktivít v obciach a majú na to požadovanú kapacitu.

Všetky podmienky aj žiadosť o zapojenie sa do projektu sú dostupné TU.

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.09.2020
Termíny 4. hodnotiaceho kola výzvy zameranej na zlepšenie formy bývania
Ministerstvo vnútra SR informuje o termíne 4. hodnotiaceho kola a termíne uzavretia výzvy zameranej na zlepšenie formy bývania pre obce s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít s prvkami prestupného bývania. Termín 4. hodnotiaceho kola výzvy je 9.9.2020. Termín uzavretia výzvy je 26.2.2021.
viac
01.10.2020
Posuny termínov výziev na majetkovo-právne vysporiadanie pozemkov
Ministerstvo vnútra SR informuje o posune termínu uzávierky 1. a 2. hodnotiaceho kola výzvy zameranej na majetko-právne vysporiadanie pozemkov. Termín 1. hodnotiaceho kola sa posúva na 10. novembra 2020 a v 2. hodnotiaceho kola na 11. januára 2021.
viac
09.10.2020
Terénni pracovníci budú pomáhať v obciach s rómskymi komunitami
Terénni asistenti budú v obciach s rómskymi komunitami spolupracovať pri zamedzení šírenia nového koronavírusu. Informovala o tom Iveta Duchoňová z Kancelárie Úradu splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity.
viac
22.10.2020
Výzva na podporu komplexného prístupu v MRK v PSK
Ministerstvo vnútra SR ako sprostredkovateľský orgán pre časť OPĽZ vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok zameranú na podporu komplexného prístupu v šiestich obciach s marginalizovanými rómskymi komunitami v Prešovskom kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %