Streda 27.01.2021
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
23.11.2020 03:00

Obecný úrad sa presťahoval späť do zrekonštruovanej budovy


Snímka zdroj: (mocenok.sk).


Budova Obecného úradu v Močenku prešla komplexnou rekonštrukciou. Počas rekonštrukčných prác boli od začiatku februára tohto roka jednotlivé oddelenia obecného úradu presťahované do priestorov kultúrneho strediska – kláštora na Školskej ulici.


„Po ukončení rekonštrukcie je obecný úrad presťahovaný naspäť a nachádza sa na pôvodnej adrese na Ulici sv. Gorazda,“ informovala samospráva.

Rekonštrukčné práce sa začali vo februári tohto roka. Obec podala na sprostredkovateľský orgán Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru v rámci výzvy Operačného programu Kvalita životného prostredia ešte v roku 2017 projekt Zníženie energetickej náročnosti združeného objektu obecného úradu. Získala nenávratný finančný príspevok 788 420 eur, pričom celková výška oprávnených nákladov je stanovená na 829.916 eur, informoval starosta Močenka Roman Urbaník. Spoluúčasť obce predstavuje 41 496 eur.      

Hlavnými aktivitami projektu boli rekonštrukcia a modernizácia stavebného objektu, vykurovania a systémov osvetlenia. Od ich úspešnej realizácie obec očakáva okrem zlepšenia materiálno-technického stavu budovy aj zlepšenie energetickej efektívnosti a zvýšenie energetickej hospodárnosti objektu. To by sa malo prejaviť najmä v znížení spotreby primárnej energie na vykurovanie a znížení nákladov na zabezpečenie prevádzky budovy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.01.2017
Poruba získala eurofondy na rekonštrukciu Obecného úradu
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti.
viac
28.11.2017
Do rekonštrukcie obecného úradu v Bátke investujú vyše 100 000 eur
Zateplenie a nová fasáda i strecha pribudnú na budove obecného úradu v obci Bátka v Rimavskosobotskom okrese v rámci aktuálne prebiehajúcej rekonštrukcie.
viac
29.07.2020
Rekonštrukcia zdravotníckej školy si vyžiada 4 milióny eur
Investíciu viac ako 4 milióny eur si vyžiada rekonštrukcia 30 rokov starej budovy Strednej zdravotníckej školy v Liptovskom Mikuláši.
viac
25.09.2020
Mesto získalo na modernizáciu učební ZŠ viac ako jeden milión eur
Mesto Žilina získalo viac ako jeden milión eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) na modernizáciu odborných učební základných škôl (ZŠ).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.37 %