Štvrtok 20.06.2024
Dnes má meniny 
Valéria
°C
17.02.2021 12:50

Obsahom nového podcastu ÚVO sú prípravné trhové konzultácie


Ilustračná snímka.


Témou nového podcastu Úradu pre verejné obstarávanie sú prípravné trhové konzultácie a predbežné zapojenie záujemcov alebo uchádzačov v praxi.


Problematiku priblížila vedúca oddelenia verejného obstarávania Katarína Hreusová, podľa ktorej cieľom prípravných trhových konzultácií je analýza trhu. Tá môže poskytnúť verejnému obstarávateľovi alebo obstarávateľovi informácie o dostupnosti, charakteristikách, či kvalite a výhodách, ale aj nevýhodách tovarov a služieb, ktoré spĺňajú požiadavky verejného obstarávateľa alebo obstarávateľa. Na základe toho podľa odborníčky možno určiť najvhodnejšiu stratégiu a parametre verejného obstarávania. Inštitút verejného obstarávania na úrade zároveň pripravil k uvedenej téme informatívno-vzdelávací materiál s infografikou.

Ďalším z cieľov prípravných trhových konzultácií je podľa Hreusovej nepochybne aj to, že dialóg s trhom pred začatím postupu verejného obstarávania môže pomôcť nájsť rôzne inovačné riešenia alebo nové postupy, nové tovary, služby či stavebné postupy, o ktorých zadávateľ zákazky vopred ani nemusí vedieť. „Zároveň ale taktiež to môže pomôcť trhu pri pochopení požiadaviek samotného verejného obstarávateľa alebo obstarávateľa, ktoré sa uplatnia v rámci postupu verejného obstarávania tak, že sa poskytnú informácie o takýchto očakávaných požiadavkách,” povedala K. Hreusová. 

Viac informácií ako aj informatívno - vzdelávací materiál nájdete TU.

Autor: (ÚVO)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2021
Stále pracoviská ÚVO v regiónoch naplnili očakávania
Stále pracoviská Úradu pre verejné obstarávanie v regiónoch vzhľadom na aktuálne obmedzenia proti pandémii koronavírusu poskytujú odborné poradenstvo a komunikujú so záujemcami cez elektronické prostriedky.
viac
25.02.2021
Podmienky využívania tzv. in-house zákaziek sú obsahom nového podcastu ÚVO
Úrad pre verejné obstarávanie pokračuje v príprave podcastov na rôzne aktuálne témy na pomoc verejným obstarávateľom a obstarávateľom. Obsahom ďalšieho sú možnosti realizácie tzv. in-house zákaziek, ktoré približuje vedúci oddelenia vzdelávania Inštitútu verejného obstarávania Martin Jakubek.
viac
04.03.2021
ÚVO pripravil Analýzu a metodiku najčastejších porušení zákona I.
Úrad pre verejné obstarávanie pripravil Analýzu a metodiku najčastejších porušení zákona o verejnom obstarávaní pri nesúťažnom postupe – priamom rokovacom konaní a pri stanovení a vyhodnocovaní podmienok účasti technickej alebo odbornej spôsobilosti.
viac
29.07.2021
ÚVO pripravil Analýzu a metodiku najčastejších porušení zákona II.
ÚVO pripravil Analýzu a metodiku najčastejších porušení zákona o verejnom obstarávaní II. pri dodržaní základných povinností verejných obstarávateľov, resp. obstarávateľov - princípy vo verejnom obstarávaní a pri vyhodnocovaní splnenia podmienok účasti - vysvetlenie a doplnenie predložených dokladov
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %