Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
29.11.2023 12:11

Obyvatelia Blatných Revíšť a Svätuša dostanú pomoc po letnej kalamite


Ilustračná snímka


Obyvatelia obcí Blatné Revištia a Svätuš zasiahnutí letnou veternou kalamitou so silným dažďom a krubobitím dostanú od štátu jednorazovú pomoc. Prerozdelia si 275.390 eur. Návrh Ministerstva vnútra (MV) SR v stredu schválila vláda.


 "Komisia spolu posúdila celkovo 24 žiadostí, pričom nezistila podanie neoprávnených žiadostí," priblížil predkladateľ.         

Mimoriadna situácia v okrese Sobrance bola vyhlásená okresným úradom v období od 19. júla do 18. augusta. Ako pripomenul rezort, spôsobila značné škody na majetku obyvateľov obcí.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.07.2020
RÚVZ eviduje lokálnu kalamitu komárov
Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava v súčasnosti na území Bratislavského kraja eviduje zvýšený, na niektorých miestach i kalamitný stav v prípade výskytu komárov. Nechystá však cielený monitoring a upozorňuje, že nemôže ani vyhlasovať kalamitný stav alebo mimoriadnu situáciu.
viac
09.12.2021
Vláda schválila finančnú pomoc obci Rudno nad Hronom
V máji tohto roka výdatné zrážky spôsobili, že sa nad obcou pretrhla hrádza. Voda zaplavila celé Rudno a miestami dosahovala výšku viac ako meter. Živel si vyžiadal aj ľudský život.
viac
18.01.2022
Sp. Nová Ves žiada štát o pomoc, mestu chýba milión eur na energie
Samospráva v Spišskej Novej Vsi žiada štát o pomoc, mestu chýba milión eur na energie. Primátor Pavol Bečarik v tejto súvislosti vyzýva vládu SR, aby pomohla samosprávam zvládnuť rapídny nárast ceny elektrickej energie, ktorý postihne mestá a obce na Slovensku.
viac
02.07.2022
Župa vyzvala vládu, aby pomohla strategickým podnikom cez envirofond
Zastupiteľstvo Banskobystrického samosprávneho kraja dnes schválilo výzvu adresovanú vláde, na prehodnotenie rozdeľovania peňazí z envirofondu pre strategické podniky, ktorých prevádzka je energeticky náročná a teda ju významne ovplyvňujú ceny elektriny. Na území kraja sa nachádzajú hneď tri.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %