Piatok 28.01.2022
Dnes má meniny 
Alfonz
°C
30.11.2021 03:30

Obyvatelia Bojníc budú môcť rozhodnúť o využití časti financií z rozpočtu


Ilustračná snímka.


Bojničania budú môcť rozhodnúť o využití časti financií z mestského rozpočtu. Pravidlá participatívneho rozpočtu určuje nové všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré schválili mestskí poslanci na svojom poslednom rokovaní.


Navrhnúť projekty rozvoja kúpeľného mesta budú môcť obyvatelia po prvý raz budúci rok.

"Participatívny rozpočet je nastavený na obdobie dvoch rokov. Žiadosť môže posielať fyzická alebo právnická osoba, a tak sú nastavené aj jednotlivé limity," načrtla vedúca finančného oddelenia mestského úradu v Bojniciach Klaudia Bartková.

VZN podľa nej stanovilo pravidlá, ako bude mesto postupovať, vrátane špecifikácie projektov či elektronického hlasovania.

"Pre projekty, ktoré budú predkladať obyvatelia, sme vyčlenili 3000 eur a zadania pre mesto, teda mestské projekty je suma 5000 eur," priblížila ďalej mestská poslankyňa Antónia Kováčová Píšová, ktorá s návrhom zavedenia participatívneho rozpočtu prišla.

Na elektronickom hlasovaní sa podľa nej budú môcť zúčastniť obyvatelia nad 15 rokov, vybrať si budú môcť dva projekty, pri zadaní pre mesto jeden projekt. "Participatívny rozpočet je tak realitou, môžeme začať v budúcom roku oslovovať obyvateľov, aby predkladali projekty," dodala.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.12.2020
Schválené VZN má poskytovanie dotácií stransparentniť a zefektívniť
Poskytovanie dotácií z rozpočtu Košického samosprávneho kraja (KSK) právnickým osobám a fyzickým osobám – podnikateľom sa bude od nového roka riadiť novými pravidlami.
viac
16.12.2021
Na participatívny rozpočet vyčlenila samospráva 40 000 eur
Samospráva vo Vysokých Tatrách opäť vyčlenila desiatky tisíc eur na participatívny rozpočet. Uchádzači môžu získať od 500 do 3000 eur na projekty v rámci systému Hory nápadov 2022. Informovala o tom o radnica na svojom webovom sídle.
viac
22.12.2021
Obyvatelia KSK vybrali šesť športových projektov, ktoré zafinancuje kraj
Pilotný ročník participatívneho rozpočtu Košického samosprávneho kraja pozná víťazné projekty. V budúcom roku sa bude realizovať spolu šesť projektov športovej infraštruktúry, ktoré hlasovaním vybrali obyvatelia kraja. Informoval o tom Úrad KSK.
viac
11.01.2022
TSK prostredníctvom dotačných schém plánuje rozdeliť trištvrte milióna eur
Vyčlenené finančné prostriedky z dotačných schém Trenčianskeho samosprávneho kraja budú v roku 2022 smerovať na organizáciu rôznorodých kultúrno-spoločenských a športových podujatí, ale aj na zaujímavé environápady obyvateľov kraja, obohatenie vyučovacieho procesu či podporu aktívneho občianstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.62 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %