Utorok 27.02.2024
Dnes má meniny 
Alexander
°C
28.09.2018 08:30

Obyvatelia mesta môžu športovať v novom fitparku


Ilustračná snímka


Mesto Prešov získalo nový priestor na športovanie určený obyvateľom všetkých vekových kategórií. Podľa radnice prispeje ku skultúrneniu prostredia a poskytne ďalšie možnosti trávenia voľného času vonku s rodinou, priateľmi aj známymi.


 "Je aj v záujme mesta, aby vytváralo obyvateľom kompaktný priestor, ktorý im poskytne nielen dostupnosť všetkých moderných služieb, ktoré zvýšia kvalitu bývania, ale aj zmysluplné možnosti trávenia voľného času," povedala primátorka Prešova Andrea Turčanová.       

Nový Fitpark Prešov na ulici Pavla Horova je výsledkom spolupráce samosprávy a súkromného investora obchodného centra Eperia Shopping Mall. Samospráva mesta vytipovala voľný priestor funkčne určený pre rekreačne športové vyžitie a obchodné centrum na ňom vybudovalo outdoorové workoutové ihrisko na vlastné náklady.

Skladba jednotlivých zariadení je zvolená tak, aby si Prešovčania mohli aktívne precvičiť celý pohybový aparát, pričom si každý môže zvoliť až z ôsmich stupňov záťaže. Nastavenie obtiažnosti tak umožní cvičiť rovnako efektívne mladým, ako aj starším obyvateľom.       

Použitie zariadení je podľa radnice veľmi jednoduché, ale napriek tomu bude pri každom informačný štítok s návodom a QR kódom, pomocou ktorého si po načítaní do telefónu môžu cvičenci pozrieť videá, návody na cvičenie aj užitočné animácie a piktogramy s vyobrazením mechaniky pohybu na danom zariadení.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.01.2017
Slováci chcú v novom roku viac zdravia a viac času s rodinou
Slováci si prajú v novom roku 2017 najmä viac zdravia a viac času stráveného s rodinou. Vyplýva to z telefonického prieskumu o novoročných predsavzatiach, ktorý zrealizovala spoločnosť eCall Slovakia na reprezentatívnej vzorke 1214 respondentov.
viac
03.01.2017
V bratislavskom kraji vyrastie unikátny rodinný park
Nový rodinný park v atraktívnej lokalite, ktorý bude mať zábavno-vzdelávací či oddychovo-rekreačný charakter, bude klásť dôraz na životné prostredie či ekológiu a určený bude predovšetkým pre rodiny s deťmi a mládež.
viac
20.04.2020
V Hideparku pribudnú cyklostojany i nové ohnisko
V nitrianskom Hideparku pribudlo vďaka dobrovoľníkom nové vybavenie. Ešte počas zimných brigád sa tam vykonali viaceré zemné práce. Najnovšie sa podarilo vybudovať nový priestor na opekanie.
viac
08.12.2020
Prvý podpredseda ZMOS na online diskusii k športu
Prvý podpredseda ZMOS Radomír Brtáň sa zúčastnil online diskusie k športu a aktívnemu tráveniu voľného času v mestách a obciach, ktoré sa uskutočnilo v rámci projektu „Active Local Europe“ realizovaného belgickým mestom Leuven a ďalšími partnermi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %